Jak pielęgnować stopy?

Zadbane stopy to marzenie każdej kobiety. Podobnie jak dłonie, stanowią naszą wizytówkę. Codzienną pielęgnację należy stosować przez cały rok. Wykonywanie domowych zabiegów pielęgnacyjnych z pewnością zaowocuje pięknym wyglądem stóp.

Moczenie stóp

Kąpiel dla stóp to obowiązkowy punkt codziennej pielęgnacji, choć tak często pomijany. Ciepłą wodę z dodatkiem soli kosmetycznej należy wlać do miski. Specjalną sól z powodzeniem można zastąpić solą kuchenną, olejkiem nawilżającym, a nawet żelem pod prysznic. Moczenie powinno trwać ok. 15 minut. Prócz odświeżenia, z całą pewnością przyniesie ulgę i relaks po ciężkim dniu.

Złuszczanie naskórka

Osuszone stopy po kąpieli wodnej należy złuszczyć. W tym celu warto użyć tarki drobnoziarnistej, szklanej, papierowej, bądź też zastosować peeling. Naskórek powinien być delikatnie złuszczany, z tego względu nie należy używać popularnego pumeksu.

Odpowiednie natłuszczanie

Dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry zmniejsza rogowacenie naskórka. Bardzo ważne jest, aby używać kremów, czy maści przeznaczonych specjalnie do stóp. Wynika to z odmiennej budowy oraz fizjologii skóry stóp niż pozostałych partii ciała. Szczególnie polecane regeneracyjne kosmetyki znajdują się w sklepie: https://narzedziakosmetyczne.com.pl/pl/producer/PODOPHARM/28. Dobrze, aby produkty były wzbogacone w składniki aktywne, takie jak masło Shea, mocznik, czy aloes.

Pielęgnacja paznokci

W celu skrócenia nie należy używać nożyczek. Cążki do obcinania paznokci u nóg są znacznie lepszym rozwiązaniem. Eliminują ryzyko pękania płytki. Nie należy zapomnieć o prawidłowym piłowaniu. W pierwszej kolejności powinno się spiłować boki paznokci, nadając im zaokrąglony kształt.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziesięć + 5 =