Odszkodowania za MPZP – co warto wiedzieć?

W Polsce sprzedaje się mnóstwo nieruchomości. Inwestowanie w tę branżę może być zatem dobrym pomysłem. Niemniej chcąc zarabiać na pasywach, musimy dobrze znać rozmaite przepisy prawa. Niekiedy bowiem mamy możliwość ubiegać się o odszkodowanie za miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Wyrównanie powstałej różnicy

Znajomość przepisów prawa w przypadku obrotu nieruchomościami jest bardzo ważna. Dzięki dobrej orientacji w różnych zapisach mamy możliwość lepiej dbać o swoje zyski. Dobrym przykładem będzie odszkodowanie za miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wielu właścicieli nieruchomości, których wartość obniżyła się pod wpływem zmian w tym dokumencie, ma prawo ubiegać się o rekompensatę. W tym przypadku suma, jaką otrzymamy, powinna być równa różnicy w cenie powstałej za sprawą tych modyfikacji. Istotne jednak jest, aby swój wniosek o odszkodowanie złożyć w ciągu pięciu lat od daty wprowadzenia rozporządzeń. Wówczas mamy szansę otrzymać należną nam kwotę. Jeśli mimo wysłania roszczenia w terminie i udowodnienia swoich racji, żadna instytucja nie chce rozpatrzyć wniosku pozytywnie, najlepiej będzie skorzystać z profesjonalnej pomocy. Taką oferują niektóre kancelarie jak np. pod adresem https://www.nihil-obstat.pl/. Dzięki wsparciu specjalistów mamy szansę uzyskać wszystkie przysługujące nam świadczenia.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × 2 =