Jakie są najczęstsze wypadki w pracy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo w pracy to kwestia, która dotyczy wszystkich branż i wszystkich krajów. Najlepszym sposobem na zmniejszenie liczby wypadków jest świadomość zagrożeń i podjęcie kroków w celu ich uniknięcia. Najczęstsze wypadki w pracy to poślizgnięcia, potknięcia i upadki. 

Poślizgi 

Poślizgi mają miejsce, gdy stopy poruszają się po powierzchni, która nie jest płaska lub gładka. Może to być spowodowane mokrą podłogą lub złym utrzymaniem czystości. Poślizgnięcia mogą powodować poważne obrażenia, takie jak złamania kości, skaleczenia i zwichnięcia.

Potknięcia 

Potknięcia są również spowodowane poślizgnięciem się, ale z jedną nogą zamiast dwóch stóp. Potknięcia zdarzają się zazwyczaj na schodach lub nierównych powierzchniach, takich jak wyboje na drodze. Mogą one powodować skaleczenia, siniaki, zwichnięcia lub złamania kości.

Upadki 

Upadki mają miejsce, gdy tracimy równowagę i upadamy. Upadki mogą być spowodowane śliską powierzchnią lub potknięciem się o coś na swojej drodze (np. o ubranie). Tego typu wypadki często skutkują poważnymi obrażeniami, takimi jak urazy głowy i złamania kości.

Jak zapobiegać?

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli chcesz zwiększyć świadomość swoją i innych pracowników postaw na szkolenia bhp Warszawa, jest miastem w którym znajduje się wielu przedstawicieli specjalizujących się w podanej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak znaleźć idealny projekt domu jednorodzinnego?
Jak znaleźć idealny projekt domu jednorodzinnego?
Coraz więcej osób marzy o własnym domu jednorodzinnym. Gdy już podejmiemy decyzję o budowie, to pierwszą rzeczą, jaką będziemy musieli […]
Powszechnie używane surowce w ramach opału
Powszechnie używane surowce w ramach opału
Materiały opałowe można podzielić na kilka kluczowych kategorii. Ich wykorzystanie regulowane jest przez rodzaj pieca oraz zalecenia producenta. Przestrzeganie tych […]
Zasady strzału w zwierzynę – co warto wiedzieć?
Zasady strzału w zwierzynę – co warto wiedzieć?
Podczas polowania myśliwi muszą przestrzegać pewnych zasad dotyczących tego, w jaki sposób można oddawać strzały do zwierzyny. Ma to na […]