Jakie są najczęstsze wypadki w pracy?

Bezpieczeństwo w pracy to kwestia, która dotyczy wszystkich branż i wszystkich krajów. Najlepszym sposobem na zmniejszenie liczby wypadków jest świadomość zagrożeń i podjęcie kroków w celu ich uniknięcia. Najczęstsze wypadki w pracy to poślizgnięcia, potknięcia i upadki. 

Poślizgi 

Poślizgi mają miejsce, gdy stopy poruszają się po powierzchni, która nie jest płaska lub gładka. Może to być spowodowane mokrą podłogą lub złym utrzymaniem czystości. Poślizgnięcia mogą powodować poważne obrażenia, takie jak złamania kości, skaleczenia i zwichnięcia.

Potknięcia 

Potknięcia są również spowodowane poślizgnięciem się, ale z jedną nogą zamiast dwóch stóp. Potknięcia zdarzają się zazwyczaj na schodach lub nierównych powierzchniach, takich jak wyboje na drodze. Mogą one powodować skaleczenia, siniaki, zwichnięcia lub złamania kości.

Upadki 

Upadki mają miejsce, gdy tracimy równowagę i upadamy. Upadki mogą być spowodowane śliską powierzchnią lub potknięciem się o coś na swojej drodze (np. o ubranie). Tego typu wypadki często skutkują poważnymi obrażeniami, takimi jak urazy głowy i złamania kości.

Jak zapobiegać?

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli chcesz zwiększyć świadomość swoją i innych pracowników postaw na szkolenia bhp Warszawa, jest miastem w którym znajduje się wielu przedstawicieli specjalizujących się w podanej branży.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × 3 =