Wino bezalkoholowe – co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Historia wina bezalkoholowego

Wino bezalkoholowe zostało po raz pierwszy wyprodukowane we Francji na początku 1900 roku dzięki dr Henri Lebeufowi, francuskiemu lekarzowi i założycielowi Instytutu Pasteura w Paryżu. Chciał on znaleźć sposób na uczynienie wina bardziej dostępnym dla ludzi, którzy nie mogli spożywać alkoholu z powodów medycznych lub przekonań religijnych.

Co to jest?

Wino to napój, który powstaje z winogron, zwykle jest fermentowany i dojrzewa w beczkach. Jest spożywane od tysięcy lat.

Wino bezalkoholowe nie zawiera alkoholu. Może być produkowane z tych samych winogron, co wina alkoholowe, ale bez dodatku alkoholu do fermentacji. Sok z winogron jest tłoczony i fermentowany z dodatkiem cukru w podobny sposób jak zwykłe wina. Podczas fermentacji cukier jest przekształcany w alkohol i dwutlenek węgla.

Napój bezalkoholowy jest następnie butelkowany lub puszkowany, tak jak w przypadku wersji alkoholowej. W niektórych przypadkach do napoju dodaje się sok owocowy. To osładza go i czyni bardziej smakowitym dla tych, którzy nie lubią smaku wina.

Wina bezalkoholowe można znaleźć w wielu różnych odmianach, począwszy od win białych, poprzez wina czerwone i różowe, wina musujące, wina Port i wiele innych. Są one najczęściej spożywane jako alternatywa dla napojów alkoholowych przez osoby, które nie chcą spożywać alkoholu ze względów religijnych lub zdrowotnych.

Jakie ma wartości odżywcze?

Wino bezalkoholowe posiada również wartości odżywcze: Zawiera witaminy A, B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy) i B6 (pirydoksyna).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zabawki kochają mali chłopcy?
Jakie zabawki kochają mali chłopcy?
Chłopcy w wieku 2-8 lat uwielbiają poświęcać swój czas głównie na nieskrępowaną zabawę. Z tego względu warto pomyśleć o prezentowaniu […]
Na czym polega fenomen druku cyfrowego?
Na czym polega fenomen druku cyfrowego?
Przemysł druku cyfrowego rozwinął się gwałtownie w ciągu ostatnich kilku lat i obecnie jest uważany za branżę o wartości wielu […]
Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – jakie obowiązki ma pracodawca?
Zatrudnianie pracowników z Ukrainy – jakie obowiązki ma pracodawca?
Każdy pracodawca ma szereg obowiązków wobec swoich pracowników. Ponadto są one bardzo szeroko regulowane w sposób prawny. Tym samym pracodawca […]