Jakie rozwiązania zapewnią osobom niewidomym lepsze funkcjonowanie na co dzień?

Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów i akcesoriów, które mogą pomóc osobom niewidomym w wykonywaniu codziennych zadań. Można je znaleźć w postaci aplikacji, stron internetowych, oprogramowania, sprzętu i wielu innych. O ich wszechstronności można się przekonać, przeglądając chociażby asortyment sklepu online http://www.altix.pl/pl/.

Najpopularniejsze akcesoria dla osób niewidomych

1) Wyświetlacz brajlowski: Jest to monitor komputerowy, który pomaga w odczytywaniu tekstu poprzez wyświetlanie go za pomocą wypukłych punktów. Odświeżany monitor brajlowski to urządzenie elektroniczne, które umożliwia osobie niewidomej czytanie wyświetlanego na nim tekstu poprzez wyczuwanie palcami wypukłych punktów na ekranie.

2) Mówiący budzik: Jest to zegar, który może wypowiadać godzinę w regularnych odstępach czasu lub kiedy tylko użytkownik sobie tego zażyczy. Posiada również funkcję ustawiania alarmu na budzenie, budzenie kogoś innego lub przypominanie o ważnych wydarzeniach.

3) Mówiący kalkulator: Kalkulator dla osób niewidomych, który wypowiada każdy klawisz po jego naciśnięciu i wyświetla wynik po naciśnięciu przycisku = lub innego przycisku obliczeniowego, takiego jak + – x / * itd.

4) Lupa ekranowa: To oprogramowanie powiększa wszystko na ekranie komputera, dzięki czemu można zobaczyć to lepiej i łatwiej niż wcześniej, bez konieczności zbytniego nadwyrężania wzroku.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 − trzy =