Jakie są sposoby na to, by nasze stare meble znów wyglądały jak nowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masz świetny zestaw mebli, ale zaczyna pokazywać swój wiek. Może masz ten loveseat od lat, lub stół zaczyna dostawać wgłębienia i wyżłobienia. Nadszedł czas, aby dać swoim meblom trochę TLC i sprawić, by znów wyglądały jak nowe.

Oto kilka technik ożywiania swoich starych mebli:

Wyczyść meble

Użyj wilgotnej szmatki, aby wytrzeć wszystkie powierzchnie, które zakurzyły się lub zabrudziły. Możesz użyć łagodnego mydła, jeśli to konieczne, ale pamiętaj, aby spłukać wszelkie pozostałości mydła przed przejściem do następnego kroku.

Wymień uchwyty

Jeśli twoje meble mają uchwyty, powinieneś je wymienić. Uchwyty gałki do mebli są często pierwszą rzeczą, która pęka na meblach i będziesz chciał je wymienić, zanim to zrobią. Najłatwiejszym sposobem na usunięcie złamanego uchwytu jest użycie szczypiec lub pary szczypiec z igłą (pamiętaj, aby nie uszkodzić drewna).

Nałóż odżywkę do drewna na powierzchnie drewniane

Nałóż odżywkę do drewna na powierzchnie drewniane za pomocą miękkiej szmatki lub aplikatora z gąbki. Pomoże to zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć i utrzyma dobry wygląd drewna dłużej poprzez uszczelnienie porów w stolarce. Im częściej będziesz stosować ten środek, tym lepiej będzie on działał jako warstwa ochronna przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę i innymi zagrożeniami, które z czasem mogą naruszyć integralność Twoich drewnianych mebli (np. zarysowania).

Nałóż środek do polerowania mebli na metalowe powierzchnie

Nałóż środek do polerowania mebli na metalowe powierzchnie za pomocą miękkiej szmatki lub aplikatora z gąbki – płyn do mycia szyb również dobrze się tu sprawdza! Ten krok pomaga chronić metal przed rdzewieniem z czasem i nadaje mu ładny połysk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Naklejki holograficzne – jakie mają zalety?
Naklejki holograficzne – jakie mają zalety?
Naklejki holograficzne to coraz popularniejszy rodzaj naklejek. Są one wykorzystywane do różnych celów, w tym do marketingu i promocji. Obecnie […]
Materiały kompozytowe – do czego się je wykorzystuje?
Materiały kompozytowe – do czego się je wykorzystuje?
Materiały kompozytowe to grupa materiałów składająca się z kilku różnych składników. Najpopularniejszym materiałem kompozytowym jest włókno szklane stosowane w łodziach […]
Jak wybrać idealny fotel wypoczynkowy?
Jak wybrać idealny fotel wypoczynkowy?
Oprócz wygodnej kanapy warto do swojego salonu zakupić także fotel, w którym będzie można komfortowo wypoczywać. Wybierając go trzeba pamiętać […]