Dlaczego warto chodzić na terapia psychologiczną?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapie psychologiczne to oparte na dowodach naukowych metody leczenia, które okazały się skuteczne w leczeniu różnych problemów zdrowia psychicznego.

Dla wielu osób rozmowa o swoich problemach z wyszkolonym specjalistą jest pomocna. Łatwiej jest otworzyć się na swoje uczucia i trudności z kimś, kto nie jest zaangażowany w Twoje życie, kto nie będzie Cię osądzał ani próbował doradzać. Chcąc skorzystać z pomocy psychologicznej, można skierować się po pomoc z następującej stronie https://hh24.pl/.

Główne rodzaje terapii psychologicznej dla dorosłych obejmują:

Terapię poznawczo-behawioralną (CBT)

CBT pomaga ludziom zidentyfikować niepomocne wzorce myślenia i zachowania oraz nauczyć się je zmieniać. Może to pomóc w poprawieniu nastroju, zmniejszeniu lęku, stresu i depresji oraz poprawieniu poczucia własnej wartości.

Terapia interpersonalna (IPT)

IPT skupia się na relacjach z innymi ludźmi, a także na myślach i uczuciach dotyczących własnej osoby. Ma ona na celu pomóc osobom, które doświadczyły niedawnych zmian w życiu, takich jak żałoba lub rozstanie z partnerem, w wypracowaniu zdrowych sposobów interakcji z innymi ludźmi poprzez rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów i identyfikację wzorców relacji, które mogą przyczyniać się do ich nieszczęścia.

Psychoterapia psychodynamiczna

Terapia psychodynamiczna ma na celu pomóc klientom uzyskać wgląd w ich nieświadome motywacje poprzez badanie wczesnych doświadczeń, takich jak relacje z rodzicami lub opiekunami w dzieciństwie. To podejście może być przydatne, aby pomóc ludziom zrozumieć, jak przeszłe doświadczenia wpływają na ich obecne relacje .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakie dodatki do przedpokoju warto zainwestować?
W jakie dodatki do przedpokoju warto zainwestować?
Przedpokój to miejsce, które odwiedzamy każdego dnia przynajmniej kilkukrotnie, ale zazwyczaj nie przykładamy do jego wyglądu aż takiej wagi jak […]
Jak wsparcie trenera personalnego może przełożyć się na rezultaty z treningu?
Jak wsparcie trenera personalnego może przełożyć się na rezultaty z treningu?
Coraz więcej osób decyduje się na ćwiczenia pod okiem trenera personalnego. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i […]
Dlaczego warto wprowadzić system lojalnościowy w swojej firmie?
Dlaczego warto wprowadzić system lojalnościowy w swojej firmie?
Klienci mają coraz bardziej sprecyzowane oczekiwania. Taki trend widoczny jest w wielu branżach, na co firmy starają się znaleźć odpowiednie […]