Dlaczego warto chodzić na terapia psychologiczną?

Terapie psychologiczne to oparte na dowodach naukowych metody leczenia, które okazały się skuteczne w leczeniu różnych problemów zdrowia psychicznego.

Dla wielu osób rozmowa o swoich problemach z wyszkolonym specjalistą jest pomocna. Łatwiej jest otworzyć się na swoje uczucia i trudności z kimś, kto nie jest zaangażowany w Twoje życie, kto nie będzie Cię osądzał ani próbował doradzać. Chcąc skorzystać z pomocy psychologicznej, można skierować się po pomoc z następującej stronie https://hh24.pl/.

Główne rodzaje terapii psychologicznej dla dorosłych obejmują:

Terapię poznawczo-behawioralną (CBT)

CBT pomaga ludziom zidentyfikować niepomocne wzorce myślenia i zachowania oraz nauczyć się je zmieniać. Może to pomóc w poprawieniu nastroju, zmniejszeniu lęku, stresu i depresji oraz poprawieniu poczucia własnej wartości.

Terapia interpersonalna (IPT)

IPT skupia się na relacjach z innymi ludźmi, a także na myślach i uczuciach dotyczących własnej osoby. Ma ona na celu pomóc osobom, które doświadczyły niedawnych zmian w życiu, takich jak żałoba lub rozstanie z partnerem, w wypracowaniu zdrowych sposobów interakcji z innymi ludźmi poprzez rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów i identyfikację wzorców relacji, które mogą przyczyniać się do ich nieszczęścia.

Psychoterapia psychodynamiczna

Terapia psychodynamiczna ma na celu pomóc klientom uzyskać wgląd w ich nieświadome motywacje poprzez badanie wczesnych doświadczeń, takich jak relacje z rodzicami lub opiekunami w dzieciństwie. To podejście może być przydatne, aby pomóc ludziom zrozumieć, jak przeszłe doświadczenia wpływają na ich obecne relacje .

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × 5 =