Z jakich elementów zbudowane jest zawieszenie pneumatyczne?

Od wielu lat w samochodach osobowych – w szczególności ekskluzywnych oraz terenowych – montuje się zawieszenie pneumatyczne zamiast hydraulicznego. Gwarantuje ono bowiem ponadprzeciętny komfort w trakcie jazdy, skutecznie amortyzując wszelkie drgania czy wstrząsy (wynikające z poruszania się po nierównościach). Cały ten układ jest zbudowany z licznych elementów, które wskutek codziennej, regularnej eksploatacji mogą ulec awarii bądź uszkodzeniu. Niezbędne części zamienne do zawieszeń pneumatycznych znajdziemy w tym specjalistycznym sklepie: https://thomasmarkt.com/.

Zaawansowane rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne

Podstawowym elementem zawieszenia pneumatycznego są specjalne poduszki powietrzne (tzw. miechy), które podczas wjechania pojazdu na nierówność niwelują niepożądane odczucia wibracji i wstrząsów. W razie usterki takiej części zamienny model można kupić w tym sklepie online: https://thomasmarkt.com/miech-poduszka-zawieszenia/1521-arnott-iveco-daily-miech-poduszka-zawieszenia-pneumatycznego-tyl-504035755-504035756-a-3276.html. Miechy są zasilane przez kompresory, dostarczające do nich gaz pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Oprócz tego w omawianym układzie znajdują się sterowniki, odpowiedzialne głównie za sprawowanie ścisłej kontroli nad jego prawidłowym funkcjonowaniem. Pozostałe istotne elementy to m.in.:

  • czujniki – mające za zadanie np. odczytywanie prędkości i dostosowywanie się do niej, a także regulowanie ciśnienia
  • przewody – doprowadzające powietrze do poduszek
  • zawory – utrzymujące prześwit na optymalnym poziomie
  • tłoki współpracujące z wahaczem
  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jedenaście − trzy =