Frezowanie – sprawdzony sposób na obróbkę metali

Frezowanie i obróbka skrawaniem CNC to jeden ze sposobów nadawania pożądanych kształtów przedmiotom wykonanym z metalu, drewna, czy tworzywa sztucznego. Jest to bardzo precyzyjna metoda pozwalająca na tworzeniu nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Metoda CNC wykorzystywane jest obecnie w wielu branżach, takich jak m.in. lotnictwo, motoryzacja, elektronika, czy automatyka. Dawne sterowane ręcznie frezarki zostały zastąpione przez sterowane komputerowo maszyny.

Jak wygląda proces frezowania metali?

Pierwszym etapem jest przygotowanie projektu CAD na komputerze, który idealnie pokazuje, jak będzie wyglądał dany przedmiot po jego obróbce. Ten konspekt jest podstawą do stworzenia planu sterowania maszyną, czyli projektu CAM. Dzięki niemu komputer obsługujący urządzenie otrzyma niezbędne informacje odnośnie tego, w jaki sposób dokonać niezbędnych nacięć. Frezarka wycina w danej powierzchni żłobienia o konkretnych wielkościach i przekroju, za pomocą obrotowych narzędzi tnących. Podczas ruchu, stopniowo eliminują one z powierzchni naddatek materiału, który usuwany jest w postaci wiórów.

Ogromną zaletą tego typu obróbki metalu jest fakt, iż raz przygotowany projekt można wykorzystać wielokrotnie, bez obaw o utratę jego jakości. Każdy element wytwarzany jest bardzo szybko z ogromną precyzją. Obecnie wiele firm oferuje frezowanie CNC Częstochowa to bardzo popularne miasto, w którym spółki korzystają z tej metody. Szybki rozwój technologii i udoskonalanie maszyn sterowanych komputerowo umożliwia wykonywanie coraz bardziej skomplikowanych i szczegółowych projektów sprawnie i dokładnie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwanaście − dziesięć =