Typy i rodzaje klimatyzatorów, jakie można zastosować w budynkach mieszkalnych

Istnieje kilka rodzajów klimatyzatorów, które różnią się między sobą budową i zastosowaniem. Do najpopularniejszych należą klimatyzatory: sufitowe, kanałowe, kasetonowe, podłogowe, naścienne i okienne. W kasetonowych jednostka wewnętrzna montowana jest w konstrukcji sufitu podwieszanego, dzięki czemu zapewniają równomierne rozprowadzanie powietrza: od sufitu, po czym delikatnie opada wzdłuż ścian, nie tworząc wyczuwalnych prądów. Natomiast kanałowe zapewniają dokładną dystrybucję powietrza w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Jedno urządzenie rozprowadza powietrze za pomocą kanałów. Dzięki temu daje możliwość utrzymywania tych samych parametrów powietrza we wszystkich klimatyzowanych pomieszczeniach bez konieczności indywidualnego zarządzania pracą klimatyzatora w każdym pokoju. Niewątpliwą jego zaletą jest możliwość precyzyjnego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu.

Klimatyzatory okienne

Kolejnym rodzajem, należącym do starszych typów, jest klimatyzator okienny, który jest obecnie wypierany przez nowocześniejsze modele. Analogicznie jak w przypadku klimatyzatora przenośnego, zarówno skraplacz, jak i parowacz, znajdują się tutaj w jednej, wspólnej obudowie. Całość, tak jak wskazuje nazwa, umieszczana jest w oknie lub w ścianie, tak aby jedna część urządzenia wyprowadzona była na zewnątrz, podczas gdy druga znajduje się wewnątrz. Decydując się na montaż wentylacji w domu, warto korzystać z zaufanych firm takich jak SGKLIMA, której oferta znajduje się pod następującym adresem internetowym https://sgklima.pl/klimatyzacja-katowice/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

19 − sześć =