W jakich miejscach powinny być ustawione lustra drogowe?

Współcześnie przy jezdniach montowane są rozmaite urządzenia, które mają za zadanie podnieść ogólny poziom bezpieczeństwa. Doskonały przykład to choćby lustra drogowe przeznaczone do eliminowania tzw. martwych punktów. Wykorzystuje się je przede wszystkim w miejscach o mocno ograniczonej widoczności. Wysokiej jakości modele posiada w swoim asortymencie m.in. hurtownia online, dostępna pod adresem https://hurtownia-drogowa.com.pl/17-lustra-drogowe.

Ogromne ułatwienie dla wszystkich kierowców

Lustra drogowe dzielą się na okrągłe U-18a oraz prostokątne U-18b. Te pierwsze mają średnicę od 50 do maksymalnie 90 centymetrów, natomiast drugie występują zazwyczaj w rozmiarze 40×60 cm albo 60×80 cm. Niezależnie od rodzaju, omawiane elementy wykonywane są z materiałów odpornych zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne (szkło, poliwęglan, tworzywo polimerowe, stal nierdzewna). Ich ogromną zaletą jest to, że zwiększają kąt pola widzenia i przyczyniają się do poprawy oceny odległości, co znacznie minimalizuje ryzyko kolizji. Ze względu na powyższe właściwości znajdują zastosowanie na skrzyżowaniach, w ciasnych uliczkach, przy przystankach komunikacji zbiorowej, na łukach dróg, a także przy wyjazdach z posesji i parkingów czy drogach wewnętrznych zlokalizowanych w obrębie zakładów przemysłowych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście − dwanaście =