Pomoc drogowa – kiedy po nią zadzwonić?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomoc drogowa to świetny sposób, aby zapobiec utknięciu na poboczu drogi. Jest to również świetny pomysł dla osób, które nie czują się komfortowo prowadząc samochód i mogą potrzebować pomocy, jeśli mają problemy na drodze. Może to być szczególnie pomocne, jeśli podróżujesz poza miastem i nie wiesz, gdzie udać się po pomoc.

Ale co z innymi sytuacjami, które nie są tak oczywiste? Oto kilka sytuacji, w których dobrze jest zadzwonić po pomoc:

Jeśli zabraknie Ci gazu 

W większości przypadków możesz wezwać pomoc, jeśli w Twoim samochodzie zabraknie gazu i jesteś w odległości pięciu mil od otwartej stacji benzynowej. Jeśli jednak Twój samochód zepsuł się na pustkowiu, a w pobliżu nie ma otwartej stacji benzynowej, możesz mieć pecha. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć w samochodzie co najmniej jeden galon paliwa.

Jeśli akumulator padnie  

Większość akumulatorów wytrzymuje od trzech do pięciu lat, a nawet dłużej, jeśli są dobrze utrzymane. Czasami jednak zaczynają działać wcześniej i trzeba je wymienić przed czasem. Jeśli tak się stanie, nie próbuj rozruchu za pomocą innego samochodu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie obu akumulatorów lub obrażenia spowodowane iskrami latającymi po komorze silnika. Zamiast tego, zadzwoń po holownik, aby mogli wymienić baterię prawidłowo i bezpiecznie przed powrotem na drogę ponownie bez żadnych problemów.

Twój pojazd zepsuł się w niebezpiecznym miejscu

Jeśli Twój pojazd zepsuł się na autostradzie, w terenie lub w innym miejscu, gdzie wysiadanie z samochodu jest niebezpieczne lub po prostu niewygodne, to zdecydowanie powinieneś wezwać pomoc. Jeśli opuszczenie pojazdu nie jest bezpieczne, nie wahaj się wezwać pomocy!

Jeśli masz problem na drodze, to pomoc drogowa Wrocław, jest miastem, w którym taką pomoc otrzymasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Małe wyposażenie salonu, które zrobi duże wrażenie
Małe wyposażenie salonu, które zrobi duże wrażenie
Salon jest centrum domu. Spędzamy w nim czas z rodziną, a także zapraszamy do niego gości. Zależy nam zatem, aby […]
Papierowe handmade na różne okazje
Papierowe handmade na różne okazje
Są takie chwile i wydarzenia, które warto upamiętnić w szczególny sposób. Różne sytuacje stwarzają okazję, aby obdarować bliskie lub ważne […]
Jak urozmaicić życie erotyczne z ukochanym?
Jak urozmaicić życie erotyczne z ukochanym?
W życiu każdej pary niezwykle ważny aspektem jest współżycie seksualne. To ono pozwala zacieśnić więzi, a jednocześnie wpływa na zachowanie […]