Metody ogrzewania domu – na jaką warto się zdecydować?

Ogrzewanie ma zdecydowanie największy udział w domowych rachunkach z powodu wysokich kosztów eksploatacyjnych. Na szczęście istnieje na rynku kilka rozwiązań w tym zakresie, które są stosunkowo opłacalne, a jednocześnie gwarantują optymalny komfort termiczny w sezonie jesienno-zimowym. Na uwagę zasługuje choćby nowoczesna pompa ciepła. Jest to urządzenie pobierające energię bezpośrednio z otoczenia, a następnie przetwarzające ją i oddające w formie ciepła do wnętrz mieszkalnych (źródło w pełni odnawialne).

Propozycje dla osób oszczędnych i wygodnych

Wspomniana we wstępie pompa emituje ciepło charakteryzujące się niską ceną – maksymalnie 0,25 zł/kWh. Jej ogromne zalety to bez wątpienia możliwość zamontowania w dowolnym pomieszczeniu, a także minimalne wydzielanie dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych do atmosfery (aspekt ekologiczny). Za standardowy sprzęt tego typu zapłacimy od 15 000 zł do 20 000 zł, przy czym koszt powinien zwrócić się w ciągu najbliższych kilku lat. Godne polecenia są w szczególności pompy ciepła Toshiba, ponieważ oferują szeroki zakres pracy i ponadprzeciętną wydajność. Poza tym są niemal bezawaryjne. Kolejne wartościowe rozwiązanie grzewcze to innowacyjny kocioł z podajnikiem przystosowany do spalania ekogroszku bądź pelletu drzewnego. Oba materiały są zaliczane do ekologicznych, posiadają wysoką wartość kaloryczną (odpowiednio: 24-29 MJ/kg oraz 18-19 MJ/kg), a na dodatek nie sprawiają żadnego problemu w przechowywaniu i transportowaniu, bo kupuje się je w poręcznych workach. Pozostałe ciekawe propozycje to elektryczne ogrzewanie podłogowe w formie mat lub przewodów, panele fotowoltaiczne czerpiące energię ze słońca oraz instalacja gazowa. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

14 − 5 =