Jak w zadbany sposób przechowywać pościel na co dzień?

Ścielenie łóżka to jedyna dbałość o pościel w ciągu dnia. Znajomość przyzwyczajeń ludzkich pozwala na wysnucie hipotezy o braku nawyku ścielenia łóżka. Brak rutyny można tłumaczyć pośpiechem do pracy. Czy ścielenie łóżka to jedyna forma, która zapewnia dbałość o czystą pościel? Sprawdź, co jeszcze możesz wykonać.

Dbanie o pościel 

Gdy mamy w domu zwierzęta oraz dzieci należy zachować szczególną ostrożność. Kontakt ze zwierzęciem powoduje pozostawianie niechcianych kłaczków. Można się ich pozbyć za pomocą specjalnej szczotki do sierści. To wydatek kilku złotych, ale pościel bez sierści jest tego warta. Stosowanie szczotki jest proste i szybkie. Po kilku minutach następuje usunięcie sierści. 

Kiedy mamy aktywne dzieci warto chować pościel w specjalnych pojemnikach pod łóżkiem. Istnieje możliwość kupna pokrowca. 

Dbanie o pościel w dni codzienne

Prześcieradło jako jeden z elementów pościeli jest najbardziej narażone na zabrudzenia w ciągu dnia. Za stosowaniem ich przemawiają za to inne zalety. Zwykłe modele z gumką występują w jasnych kolorach i najczęściej na prześcieradłach dominuje klasyczna biel. Kiedy mamy w domu dzieci ich piękno może ulec szybkiemu zabrudzeniu. O brud na prześcieradle nie jest trudno. Wystarczą brudne ręce. Gdy nieświadomy swoich czynów maluch zacznie po zabawie czekoladką brudzić prześcieradło z gumką 160×200 nadaje się do wymiany. 

Jeśli byśmy chcieli, aby pościel służyła nam na dłużej można skorzystać z jednego patentu. W tym wypadku wystarczy zabezpieczyć materac specjalnymi ochraniaczami, dostępnymi między innymi na stronie: https://nyks.pl/ochraniacze. Pomocniczo można wykorzystać nakładki ochronne oraz stary koc.

 • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Zalety fotowoltaiki

  Z roku na rok coraz większą popularność zdobywają odnawialne, w pełni ekologiczne źródła energii. Jednym z najczęściej wykorzystywanych jest fotowoltaika, […]

 • W jaki sposób zamontować moskitiery w swoim domu?

  Moskitiery są świetnym sposobem na to, aby ochronić się przed owadami. Dzięki nim bez problemu można otworzyć okno, aby wywietrzyć […]

 • Jak wykreować w pomieszczeniu przytulny nastrój?

  W przytulnym pokoju, pełnym ciepłego światła, miękkich kocyków i migoczących świeczek, aż chce się przebywać. To doskonałe miejsce, by zagrzebać […]

 • Wentylacja przemysłowa – jak działa?

  Obiekty przemysłowe produkują różne szkodliwe substancje, które muszą być na bieżąco usuwane. Do tego procesu wykorzystuje się wentylację mechaniczną, która […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 + dwa =