Jak ozdobić nowoczesną kuchnię?

Funkcjonalność i estetyka

Nowoczesna kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna. Liczy się ergonomia zastosowanych rozwiązań technicznych, ma być wygodnie i praktycznie. Jednak kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. To również serce aktywności rodzinnej a nawet miejsce spotkań towarzyskich, w którym gotujemy wspólnie z przyjaciółmi. Z tego względu ważna jest również elegancja i estetyka. Współczesne panie domu nie chcą  otaczać się zbędnymi przedmiotami, wnoszącymi chaos i zabierającymi miejsce. Jednym z głównych trendów wnętrzarskich jest minimalizm. Większość z nas pragnie się jednak w jakiś sposób wyróżniać i dotyczy to również miejsc, w których mieszkamy.

Nadaj kuchni indywidualny charakter

Nowoczesna, minimalistyczna kuchnia nie potrzebuje wielu ozdób. Możemy nadać jej unikatowy, indywidualny charakter, wybierając oryginalne osłonki na doniczki, zegar ścienny z chromowanymi wskazówkami i prostym cyferblatem czy tabliczki metalowe z personalizowanymi napisami, których zadaniem jest podkreślenie indywidualizmu właścicieli. Metal jest materiałem idealnie wpisującym się w nowoczesne trendy. Pasuje do jednolitych frontów szafek, eleganckich blatów i industrialnych, chromowanych akcesoriów i sprzętów. 

Możliwość wyboru dowolnego napisu, symbolu lub obrazka na tabliczkę lub stworzenia własnego, oddającego atmosferę domu czy wartości rodzinnych, pozwoli na nadanie wnętrzu indywidualnego szlifu. Takie tabliczki stanowić mogą ozdobę, która nie zakłóci minimalistycznej harmonii wnętrza kuchni ani jej funkcjonalności, podkreśli jednak unikalność miejsca i osób z niego korzystających. Można wybierać spośród szerokiej gamy faktur, kolorów i wielkości tabliczek malowanych, tłoczonych lub grawerowanych.  

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

7 − 5 =