Czy księgowość w firmie można poddać procesowi automatyzacji?

Wielu osobom księgowość kojarzy się ze stertą papierów. Nie bez przyczyny – rolą księgowego jest przecież zajmowanie się fakturami, rozliczeniami z urzędami czy pracownikami. Czy jednak na pewno oznacza to, że proces księgowy nie może zostać zautomatyzowany? Absolutnie nie. 

Automatyzacja w księgowości

Jeżeli masz już dosyć masy segregatorów oraz ciągłego szukania określonych dokumentów, usprawnij działanie swojego działu kadrowo-płacowego za pomocą systemu IT. W tym celu wystarczy zakupić oprogramowanie właściwe dla kadr i płac, które umożliwi wygodne prowadzenie obsługi kadrowej. Pracownicy nadal będą rozliczani z najwyższą starannością, jednak wiele dokumentów będzie generowanych automatycznie, co pozwoli zaoszczędzić znaczną część czasu. 

Oprogramowanie w księgowości pozwoli na zoptymalizowanie pracy w wielu obszarach, takich jak:

– prowadzenie kartotek pracowników (nie tylko uporządkujesz dokumenty związane z każdym z pracowników, ale także będziesz otrzymywać przypomnienia o terminach badań okresowych czy obowiązkowych szkoleń), 

– rozliczanie płac (w tym także w walutach obcych),

– prowadzenie rekrutacji,

– rozliczanie deklaracji ZUS oraz PIT (poprzez generowanie deklaracji rozliczeniowych automatycznie oraz umożliwienie wysyłania ich do odpowiednich urzędów bezpośrednio przez program), 

– rozliczanie czasu pracy (poprzez integrację z innym systemem, stosowanym w celu rejestracji czasu pracy pracowników), 

– obsługa programu PPK (poprzez naliczanie oraz odprowadzania wpłat czy przekazywanie wymaganych informacji do innych instytucji). 

Wdrożenie automatyzacji w księgowości zatem w znaczący sposób usprawni nie tylko pracę działu HR, ale także cały proces zarządzania pracownikami. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × dwa =