Jakiego typu meble pomogą w aranżacji wnętrza w stylu prowansalskim?

Co jest istotne dla stylu prowansalskiego?

Styl prowansalski wywodzi się z południa Francji, rejon ten kojarzony jest z kamiennymi domami, polami z lawendą oraz zielonymi wzgórzami. Styl jest oddany naturalności oraz tradycji. 

Wnętrza prowansalskie cechuje nawiązanie do ciepłego klimatu wiejskiego, a co za tym idzie do ogniska domowego. Ich cechą charakterystyczną jest przytulność oraz to, że są pełne naturalnych materiałów i mebli. Stosowane kolory inspirowane są francuskimi krajobrazami. Dlatego występują lekkie fiolety nawiązujące do odcieni lawendy, piaskowe barwy kojarzące się z pokrytymi słońcem skałami oraz niebiańskie błękity. Mocne, intensywne, czy też ciemne barwy nie spotkają się tu z uznaniem, preferowane są jasne, pogodne, rozświetlające kolory, do których chętnie się wraca.

Jakiego typu meble pomogą w aranżacji wnętrza w stylu prowansalskim?

Podstawą stylu prowansalskiego jest drewno. Zazwyczaj drewniane meble są w jasnych barwach, zwłaszcza w popularnym białym kolorze. Jedną z propozycji, która może ułatwić aranżację wnętrza w stylu prowansalskim, jest komoda biała drewniana. Ponieważ jest klimatycznym meblem, który stanowi idealne dopełnienie dla wnętrza w stylu prowansalskim. Zastosowanie komody jest szerokie, można ją spotkać w dziecięcym pokoju, w kuchni, jadalni czy też w salonie, a nawet w przedpokoju.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwadzieścia − dziesięć =