Kto i jak przygotowuje transport medyczny?

Pacjenci, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogą samodzielnie dotrzeć do placówki medycznej lub ze szpitala do domu, mogą skorzystać z transportowych usług medycznych. Bezpłatny przewóz medycznymi środkami transportowymi, z uwzględnieniem transportu lotniczego, realizowane są na wniosek lekarza.

Kiedy można z niego skorzystać?

Transport medyczny to usługa realizowana w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, należy jednak pamiętać, że jest świadczona wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, czyli w sytuacji, gdy pacjent nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć w miejsce docelowe.

Przykładem może być sytuacja, w której lekarz w czasie wizyty domowej lub udzielania pomocy ambulatoryjnej stwierdzi, że pacjent, ze względu na zły stan zdrowia, wymaga przewiezienia do szpitala – wtedy dysponowany jest transport medyczny, realizowany przez jednostki uprawnione do wykonywania tego typu zadań.

Warto podkreślić, że wspomniane usługi świadczone są zarówno przez jednostki medyczne, jak i firmy zewnętrzne, specjalizujące się w realizacji tego typu zadań.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście − 11 =