Wentylacja – co warto wiedzieć?

Wentylacja jest ważnym elementem jakości powietrza w Twoim domu. Może pomóc Ci łatwiej oddychać i utrzymać komfort w domu przez cały rok. 

Ale co to jest wentylacja?

Wentylacja to proces przemieszczania się powietrza do i z przestrzeni. Wentylacja pomaga kontrolować temperaturę, wilgotność i jakość powietrza w domu.

Jakie są jej rodzaje?

Istnieją dwa jej rodzaje: naturalna (pasywna) i mechaniczna (aktywna). Systemy wentylacji mechanicznej wykorzystują wentylatory lub dmuchawy do przemieszczania powietrza zewnętrznego do domu w miesiącach zimowych i powietrza wewnętrznego na zewnątrz w miesiącach letnich. Naturalna wentylacja opiera się na prądach wiatru, efekcie komina, otwartych oknach, drzwiach i innych otworach, aby przemieszczać powietrze przez budynek.

Korzyści wynikające z prawidłowej wentylacji obejmują:

Lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach 

Większość ludzi spędza 90% czasu w pomieszczeniach, gdzie są narażeni na zanieczyszczenia pochodzące z takich źródeł jak materiały budowlane, meble, środki czyszczące, opary kuchenne (np. dym tytoniowy), chemikalia używane w procesach produkcyjnych (np. farby, lakiery, itp.).

Niższe rachunki za energię 

Ponieważ utrzymuje temperaturę w pomieszczeniach na bardziej stabilnym poziomie, utrzymując temperaturę na zewnątrz odbijającą się zbytnio na temperaturze w pomieszczeniach, gdy okna są zamknięte w miesiącach zimowych lub otwarte w miesiącach letnich.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź stronę: https://clima-comfort.com.pl/wentylacja/montaz/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

osiemnaście − 14 =