Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Lśniące, białe i wolne od próchnicy zęby to symbol zdrowia całego organizmu. Posiadając piękny uśmiech, zyskujemy pokłady pewności siebie i lepiej radzimy sobie w życiu towarzyskim i zawodowym. Na pojawienie się przebarwień i żółknięcie bądź szarzenie zębów wpływa wiele czynników. Są to między innymi picie kawy i herbaty, palenie papierosów i spożywanie pokarmów barwiących uzębienie. Zęby, które straciły swój biały kolor można skutecznie wybielić u stomatologa. Istnieje jednak pewna liczba przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Na szczęście wiele z nich ma charakter tymczasowy.

Próchnica, stany zapalne, owrzodzenia – wylecz je, aby móc wybielić zęby

Wybielania zębów nie należy wykonywać w okresie ciąży i karmienia piersią. Kolejnym przeciwwskazaniem jest aktywna próchnica – najpierw należy wyleczyć wszystkie zęby. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać również w przypadku istniejących stanów zapalnych dziąseł, owrzodzeń i opryszczki, a także w trakcie suplementacji żelaza. Jeśli nosimy aparat dentystyczny, wybielamy zęby dopiero po około pół roku od jego zdjęcia. Powinniśmy się wstrzymać z działaniem również w sytuacji osłabienia odporności, a także po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Co zrobić, gdy nie będzie już przeciwwskazań do przeprowadzenia wybielania? Warto je wykonać w sprawdzonym gabinecie, pod okiem doświadczonego specjalisty, na przykład w klinice, której oferta znajduje się na stronie https://dentalpark.pl/wybielanie-zebow/. Znaczenie ma również wybór odpowiedniej metody wybielania. Jedną z najbardziej nowoczesnych jest naświetlanie połączone z aplikacją żelu wybielającego. Inną skuteczną metodę stanowi stosowanie nakładek wybielających.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

19 − 13 =