Jaki wpływ na efekty treningu ma kreatyna?

Osoby ćwiczące regularnie na siłowni lub uprawiające inny sport powinny stosować kreatynę w proszku bądź kapsułkach. Jest to suplement diety pochodzenia organicznego, stanowiący połączenie trzech wartościowych aminokwasów – argininy, glicyny, a także metioniny. Odpowiada przede wszystkim za skuteczną i przyspieszoną syntezę białek zlokalizowanych w mięśniach. Wysokiej jakości kreatynę posiada w swojej ofercie m.in. ten sklep online z preparatami dla sportowców: https://atworkout.pl/.

Gwarancja perfekcyjnej sylwetki

Kreatyna jest dostępna na rynku w kilku formach. Podstawowa i jednocześnie najprostsza to monohydrat charakteryzujący się znakomitą przyswajalnością przez organizm (polecany dla większości osób aktywnych fizycznie) Nieco mniej popularny jest jabłczan, który co prawda wykazuje podobne działanie, ale nie ma tendencji do magazynowania wody w komórkach. Pozostałe wersje to kreatyna alkalizowana, azotan, cytrynian, chelat magnezowy, alfaketoglukaran i orotan. Systematyczne spożywanie omawianego suplementu w znacznym stopniu podnosi ogólną zdolność włókien mięśniowych do regeneracji po ciężkim treningu. Dzięki temu następuje wyraźny przyrost beztłuszczowej masy ciała na przestrzeni kilku, kilkunastu tygodniu – oczywiście u mężczyzn znacznie szybciej aniżeli u kobiet.

Poza tym kreatyna przyczynia się bezpośrednio do przyrostu siły (z powodu wpływu na rozpad węglowodanów), poprawy wydolności treningowej (zwiększona wytrzymałość), redukcji zakwaszenia mięśni oraz ograniczenia tzw. stresu oksydacyjnego. Dodajmy, że w przypadku siłowni sprawdzi się jej krótkotrwałe przyjmowanie, zaś w przypadku fitnessu, pływania czy jazdy na rowerze – długotrwałe.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

7 + 4 =