Jak bawić się z małym dzieckiem?

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, że małe dzieci bywają bardzo wymagające, nie tylko w kwestii pielęgnacji, ale także zabawy. Maluchy nieustannie potrzebują bodźców do rozwijania swojej wyobraźni, dzięki czemu sukcesywnie pozyskują coraz to nowsze informacje dotyczące świata zewnętrznego, a tym samym uczą się poprzez zabawę. Warto zatem pamiętać, by wyposażyć pokój dziecka w wiele rozmaitych elementów i akcesoriów, które skutecznie mu w tym pomogą.

Zabawki i meble dostosowane do wieku oraz stopnia rozwoju

Pierwszymi rzeczami, jakie przychodzą na myśl podczas planowania zabawy z dzieckiem są oczywiście różnego rodzaju drewniane klocki oraz maskotki, które dostarczają rozrywki i jednocześnie rozwijają umysł kilkulatka lub nawet niemowlęcia. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kreatywna zabawa to nie tylko korzystanie z gotowych przedmiotów, ale i wymyślanie historii, odgrywanie ich oraz korzystanie z dostępnych mebli. W tym przypadku świetnie sprawdzi się bardzo popularny worek pufa, który może posłużyć zarówno jako miejsce do siedzenia, leżenia, jak również odegrać rolę tronu dla małej księżniczki.

W zabawie z małym dzieckiem jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Pokój może być bowiem zamkiem, rodzic smokiem, a dziecko dzielnym rycerzem. Warto zatem zadbać, by znalazły się w nim nie tylko gotowe lub własnoręcznie wykonane zabawki, ale także elementy dekoracyjne lub nawet meble, które można dowolnie wykorzystać. Idealnym przykładem jest właśnie ten z siedziskami dla dzieci, które pełnią rolę prawdziwie królewskiego tronu.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

trzy × cztery =