Co ubierać jesienią, by uniknąć przegrzania i przewiania?

Jesień to pora roku niezwykle kapryśna pod względem warunków atmosferycznych. Mamy bowiem wówczas do czynienia z częstymi opadami deszczu, okresowymi przejaśnieniami oraz chłodnym wiatrem. Z tego powodu należy ubierać się w taki sposób, aby z jednej strony nie przegrzać nadmiernie organizmu, z drugiej zaś nie przemarznąć. Jeśli chodzi o wierzchnią warstwę stroju, to godne polecenia są zwłaszcza kurtki extreme hobby, które wyróżniają się sporą lekkością i dobrą wentylacją, zapewniając użytkownikowi optymalny komfort.

Pamiętajmy o stosownej bieliźnie

W sezonie jesiennym nie jest wskazane zbyt ciepłe ubieranie się, ponieważ wzmaga to potliwość, co skutkuje najczęściej znacznym osłabieniem układu odpornościowego i przeziębieniem. Podstawowym wymaganym elementem garderoby jest termoaktywna bielizna wykonana z tkaniny syntetycznej -przepuszczającej powietrze, a jednocześnie skutecznie odprowadzającej wilgoć ze skóry. Poza tym należy nosić skarpetki wełniane, bo świetnie nadają się zarówno do spacerowania po mieście, jak i uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Wystrzegajmy się natomiast jak ognia bielizny bawełnianej, która nie gwarantuje optymalnych właściwości termicznych.

Niezbędnym ubraniem jest ponadto stosunkowo cienka kurtka przejściowa z kapturem lub bez o casualowym, ewentualnie sportowym charakterze (w zależności od indywidualnych preferencji). W sklepach znajdziemy modele pikowane, softshell, typu parka i z lekkim wypełnieniem puchowym. Pozostałe pożądane elementy stroju to: spodnie jeansowe bądź materiałowe o grubszej strukturze, płaszczyki trencz, bluzy bawełniane i polarowe, sukienki dzianinowe oraz marynarki wełniane.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden + dziewięć =