Jak wybrać profesjonalny ekspres do kawy?

Wybór profesjonalnego ekspresu do kawy nie jest sprawą łatwą. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które różnią się między sobą zarówno ceną, jak i sposobem parzenia. Wśród urządzeń oferujących wysoką jakość, znaleźć można ekspresy ciśnieniowe kolbowe lub automatyczne. Żeby wybrać model najbardziej dopasowany do własnych potrzeb, należy wcześniej odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwszą rzeczą jaką trzeba ustalić, to czy ekspres będzie wykorzystywany wyłącznie do celów prywatnych, czy też będzie użytkowany w lokalu. W pierwszym przypadku w zupełności wystarczy urządzenie jednogrupowe, w drugim trzeba będzie zaopatrzyć się w ekspres dwugrupowy, który pozwala parzyć nawet do pięćdziesięciu kaw dziennie. Ilość grup informuje o tym, ile kaw jesteśmy w stanie przygotowywać jednocześnie.
Drugą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest jakość przygotowywanych napojów. Znawcy i koneserzy kawy piją jedynie napoje przygotowywane w najwyższej klasy ekspresach ciśnieniowych kolbowych. Osoby mniej wymagające, mogą zdecydować się na ekspres ciśnieniowy automatyczny. Decydując się na urządzenie manulane trzeba liczyć się z tym, że jego obsługa wymaga pewnych umiejętności oraz doświadczenia, a sam proces parzenia kawy jest pracochłonny i czasochłonny. W przypadku ekspresów automatycznych obsługa jest łatwiejsza, lecz według ekspertów, przygotowana kawa posiada gorszy smak.

Ostatnim pytaniem na jakie trzeba sobie odpowiedzieć szukając profesjonalnego ekspresu do kawy jest to dotyczące posiadanego budżetu. Światowej klasy ekspresy ciśnieniowe kolbowe potrafią kosztować nawet 20000 zł. Na nieco tylko gorsze urządzenie znanego producenta trzeba będzie przeznaczyć około 10000 zł. Średniej jakości ekspresy ciśnieniowe kolbowe kosztują pomiędzy 5000-9000 zł. Za te pieniądze można jednak nabyć najwyższej jakości ekspres automatyczny. Wybór odpowiedniego urządzenia będzie więc zależał zarówno od jego jakości, jak i ilości dostępnych środków. Sprawdź przykładową ofertę: ekspresy do kawy Saeco. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa + 2 =