Czy warto nakładać maski i odżywki na włosy?

Wiele kobiet oprócz szamponu do włosów stosuje dodatkowo różne maski i odżywki. Pamiętajmy, aby preparaty te były zawsze dostosowane do konkretnego rodzaju włosów oraz ich potrzeb. Ich nieobecność w codziennej pielęgnacji może nawet prowadzić do uszkodzenia pasm, ich wysuszenia czy spadku odporności na czesanie, prostowanie albo kręcenie. Wiele dobrej jakości masek i odżywek posiada w swoim asortymencie ten internetowy sklep fryzjerski: https://allefryz.pl/

Podaruj swoim włosom odrobinę przyjemności 

Kobiece włosy wymagają zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych, które nie mogą się ograniczać wyłącznie do ich mycia za pomocą tradycyjnego szamponu. Omawiane produkty zawierają liczne substancje odżywcze, które ułatwiają rozczesywanie włosów, a także w znacznym stopniu zwiększają ich elastyczność, nabłyszczają je oraz zmniejszają elektryzowanie. Odżywkę najlepiej jest stosować po każdym myciu głowy, gdyż w ten sposób skutecznie chronimy włosy przed zupełnie nowymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Z kolei maska powinna być nakładana maksymalnie raz, ewentualnie dwa razy w tygodniu – w przeciwnym razie może nadmierne obciążać. Pamiętajmy, że wszystkie tego typu kosmetyki są w pełni bezpieczne. Po pierwsze bowiem przechodzą regularne badania dermatologiczne, po drugie zaś większość z nich zawiera w swoim składzie mnóstwo naturalnych substancji nawilżających, regenerujących czy łagodzących (np. keratynę, proteiny, oleje, ceramidy). Nie ma w tym przypadku znaczenia długość naszych włosów, lecz rozsądnie dobrana ilość preparatu. Na szczególne zainteresowanie zasługują wyroby marki Kerastase, cenione ze względu na skuteczność.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × 1 =