3 kroki do stworzenia dobrej prezentacji

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie prezentacji może być trudne. Trzeba wpaść na pomysł i zapisać go, a następnie wymyślić, jak przekazać to odbiorcy w jasny i interesujący sposób.

Jeśli jednak odpowiednio do tego podejdziesz, będziesz mógł stworzyć prezentację, która zrobi wrażenie na odbiorcach, zainspiruje ich do działania i sprawi, że będą chcieli dowiedzieć się więcej na przedstawiany przez Ciebie temat.

Zacznij od konspektu

Nie możesz stworzyć dobrej prezentacji, nie wiedząc najpierw, co zamierzasz powiedzieć. Podstawą Twojej prezentacji jest konspekt, który przeprowadzi Cię przez cały wykład i pomaga upewnić się, że nie zapomnisz o żadnych kluczowych punktach.

Mów zwięźle i na temat

Może się to wydawać oczywiste, ale zbyt często prezenterzy mówią o nieistotnych rzeczach i starają się ogarnąć zbyt wiele spraw na raz. W ten sposób tylko dezorientują swoich słuchaczy i sprawiają, że gubią oni główny sens wypowiedzi. Dlatego też ważne jest, byś trzymał się sedna sprawy i zachował prostotę, aby każdy mógł łatwo nadążyć za Twoim tokiem wypowiedzi. Nie bój się ciszy – pozwól ludziom zastanowić się nad tym, co właśnie usłyszeli, zanim przejdziesz kolejnego zagadnienia.

Nie zapomnij o elementach wizualnych

Pamiętaj, że dobre prezentacje ppt składają się również z elementów wizualnych nawiązujących do treści. Mogą one być wykorzystane do zilustrowania głównych punktów wystąpienia, jak również dostarczyć dodatkowych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest ogród zimowy?
Co to jest ogród zimowy?
W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na postawienie obok domu ogrodu zimowego. Jest to nic innego jak całoroczna […]
Czym charakteryzują się elementy grzejne?
Czym charakteryzują się elementy grzejne?
Tym razem przyglądamy się temu w jaki sposób są zbudowane i jak działają elementy grzejne. Potocznie są one znane po […]
Panele słoneczne – jedna z lepszych metod pozyskiwania energii
Panele słoneczne – jedna z lepszych metod pozyskiwania energii
Większość energii elektrycznej w Polsce jest wytwarzana z węgla. Korzystanie z elektrowni węglowych powoduje wytwarzanie dużych ilości CO2, który jest […]