3 kroki do stworzenia dobrej prezentacji

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowanie prezentacji może być trudne. Trzeba wpaść na pomysł i zapisać go, a następnie wymyślić, jak przekazać to odbiorcy w jasny i interesujący sposób.

Jeśli jednak odpowiednio do tego podejdziesz, będziesz mógł stworzyć prezentację, która zrobi wrażenie na odbiorcach, zainspiruje ich do działania i sprawi, że będą chcieli dowiedzieć się więcej na przedstawiany przez Ciebie temat.

Zacznij od konspektu

Nie możesz stworzyć dobrej prezentacji, nie wiedząc najpierw, co zamierzasz powiedzieć. Podstawą Twojej prezentacji jest konspekt, który przeprowadzi Cię przez cały wykład i pomaga upewnić się, że nie zapomnisz o żadnych kluczowych punktach.

Mów zwięźle i na temat

Może się to wydawać oczywiste, ale zbyt często prezenterzy mówią o nieistotnych rzeczach i starają się ogarnąć zbyt wiele spraw na raz. W ten sposób tylko dezorientują swoich słuchaczy i sprawiają, że gubią oni główny sens wypowiedzi. Dlatego też ważne jest, byś trzymał się sedna sprawy i zachował prostotę, aby każdy mógł łatwo nadążyć za Twoim tokiem wypowiedzi. Nie bój się ciszy – pozwól ludziom zastanowić się nad tym, co właśnie usłyszeli, zanim przejdziesz kolejnego zagadnienia.

Nie zapomnij o elementach wizualnych

Pamiętaj, że dobre prezentacje ppt składają się również z elementów wizualnych nawiązujących do treści. Mogą one być wykorzystane do zilustrowania głównych punktów wystąpienia, jak również dostarczyć dodatkowych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prace remontowe, które lepiej zlecić fachowcom
Prace remontowe, które lepiej zlecić fachowcom
Gdy przystępujemy do remontu, zastanawiamy się, jak obniżyć jego koszty, by nie zrujnować domowego budżetu. Chcąc wydać jak najmniej pieniędzy, […]
Jak zatroszczyć się o żołądek swojego pupila?
Jak zatroszczyć się o żołądek swojego pupila?
Zwierzęta domowe, to pełnoprawni członkowie rodzin, którzy wymagają odpowiedniej uwagi i troski ze strony swoich właścicieli. Dotyczy to, nie tylko […]
Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy wyborze siłowni?
Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy wyborze siłowni?
Przy wyborze siłowni ważne jest, aby rozważyć rodzaj ćwiczeń, które chcesz wykonywać, czy są dostępne zajęcia i jakie udogodnienia oferuje […]