Jak samodzielnie zamontować oświetlenie ledowe?

Coraz więcej osób decyduje się na zastąpienie tradycyjnych żarówek energooszczędnym oświetleniem ledowym. Może ono występować w różnej formie, ale obecnie niezwykle popularny jest zwłaszcza pasek led, zwany potocznie taśmą (wyposażony w wiele diod). Idealnie nadaje się on do rozjaśniania trudno dostępnych miejsc, takich jak choćby blaty robocze w kuchni czy przestrzenie pod podwieszanymi sufitami. Z niniejszego artykułu dowiemy jak, jak taką konstrukcję precyzyjnie zamontować. 

Instrukcja krok po kroku dla amatorów

Przygotowaną taśmę  led należy najpierw zespolić z zasilaczem, łącząc ze sobą poszczególne przewody (dopasowane pod względem kolorystycznym – plus z plusem, a minus z minusem) za pomocą specjalnych kostek. Pamiętajmy o tym, że nie mogą się one ze sobą stykać. Następny etap polega na dokładnym owinięciu kostek taśmą izolacyjną. Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do właściwego montażu listwy przy użyciu specjalnego aluminiowego profilu led, pełniącego dwojaką funkcję – zabezpieczającą oraz dekoracyjną. Posiada go w swojej ofercie np. ten sklep internetowy: https://sklep.profiled.pl/profile-led-cat-3. Oto kolejne kroki, jakie trzeba podjąć:

Oczyszczamy i odtłuszczamy daną powierzchnię, do której chcemy przymocować listwę. To samo robimy z profilem.

Wkładamy taśmę do środka.

Na przygotowany profil naklejamy dwustronną taśmę montażową i instalujemy całość w miejscu przeznaczenia. 

Usuwamy z powierzchni pył powstały w trakcie wiercenia. 

Podłączamy instalację do prądu. 

Dodajmy, że istnieje też wiele alternatywnych sposobów montażu taśmy LED – m.in. przy zastosowaniu specjalnych wkrętów, uchwytów czy sprężyn. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden − jeden =