O czym pamiętać przed montażem klimatyzacji w biurze?

Klimatyzacja w biurze to ogromny komfort dla pracowników. Dlatego też zaleca się bardzo mocno jej montaż. Dzięki temu efektywność pracy zatrudnionych osób z pewnością znacznie wzrośnie. Sprawdzamy jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę, podczas przeprowadzania takiego montażu. W ten sposób będziemy mogli najlepiej przygotować się do montażu.

Miejsce na kluczowe podzespoły

Układ klimatyzacji składa się z dwóch bardzo dużych części. Jest to moduł zewnętrzny zawierający kompresor oraz skraplacz, oraz moduł chłodzenia wnętrza, mający parownik i wentylator. Podzespoły te są dość duże i trzeba wygospodarować na nie odpowiednią ilość miejsca zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Pamiętajmy też, że ściany w miejscu montażu muszą być odpowiednio wytrzymałe.

Wyznaczenie trasy przewodów

Moduł wewnętrzny i zewnętrzny muszą być połączone dwoma rurkami o małej średnicy, a także połączeniem elektrycznym. Dlatego też należy zapewnić miejsce na położenie tych połączeń, zanim rozpocznie się montaż klimatyzacji Poznań ma na szczęście wiele firm, które mogą wykonać to zadanie za nas. Rurki oraz kable prądowe zostaną wmurowane w ściany, bądź położone np. w przepuście technicznym ponad podwieszanym sufitem.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 − pięć =