Urządzenia, które powinna mieć jednostka pływająca

Każda jednostka pływająca, bez względu na jej rozmiar musi mieć na wyposażeniu szereg specyficznych sprzętów i akcesoriów. Określa je nie tylko rozsądek, ale i konkretne normy bezpieczeństwa. Bez jakich urządzeń narażamy się na wodzie na ryzyko dla zdrowia i życia, a przy tym również na mandat od służb wodnych?

Urządzenia i wymagania ustawowe dla jednostek pływających

Zgonie z polskim rozporządzeniem w sprawie zasadniczych wymagań dla tzw. rekreacyjnych jednostek pływających, istnieje szereg wytycznych uwzględniających urządzenia, bez których jednostka nie ma prawa znajdować się na wodzie. Ustawa ta uwzględnia m.in takie sprzęty i akcesoria, jak silnik, odpowiednie omasztowanie, wciągarka linowa ręczna, sprzęt nawigacyjny i radiowy, systemy sterociągów, luki i świetliki, koła sterowe, a także akcesoria cumownicze i sprzęt ratunkowy oraz asekuracyjny.

Szeroką gamę kabestanów wymaganych do jednostek pływających można znaleźć m.in na stronie https://www.szopeneria.pl/pl/c/Kabestany/174. Dostępny jest tam też cały zakres sprzętów obowiązkowych i dodatkowych. Warto pamiętać, że od właściwego wyposażenia zarówno jachtu, łódki motorowej, żaglówki czy jednostek większych zależy często komfort podróży oraz bezpieczeństwo uczestników. Dobrze jest tutaj zaopatrzyć się również we właściwy osprzęt żeglarski i mieć na stanie łodzi kipy, kabestany, spinlocki, kausze, akcesoria do ożaglowania, półkluzy oraz inne elementy ułatwiające obsługę jednostki np. w czasie płynięcia z rozwiniętymi żaglami.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

trzy × trzy =