Co to jest trawnik z rolki?

W ostatnim czasie coraz więcej osób posiadających własny ogród decyduje się na stworzenie w nim trawnika z tzw. rolki. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób na jego założenie.  W tym przypadku darń jest przewożona zawsze w zrolowanej postaci na przygotowane uprzednio podłoże, o czym można przeczytać więcej na http://www.zieloneimperium.eu/trawniki/pila/.  Rozwiązanie to daje nam możliwość zakładania trawnika nawet bardzo późną jesienią (listopad), bez obaw o jego uszkodzenia w trakcie trwania zimy. Pamiętajmy bowiem, że uzyskanie trawy ze zwykłego siewu w tym okresie roku jest w naszym klimacie nierealne.

Prosty sposób na wspaniały dywan z trawy

Trawnik z rolki niczym się nie różni pod względem wyglądu od tego z naturalnego wysiewu. Jego ogromną zaletą jest jednak to, że daje przyspieszenie od 3 do nawet 5 miesięcy, a dodatkowo składa się przeważnie z wyselekcjonowanych przez specjalistów szlachetnych gatunków traw. Po jego założeniu nie mamy również żadnych problemów z chwastami. Jeśli chodzi o trwałość, to w dużej mierze zależy ona od właściwej pielęgnacji oraz użytkowania. Waga jednego metra kwadratowego darni waha się od 15 do 20 kg, oczywiście w zależności od grubości, a także wilgotności płata.

W trakcie transportu do miejsca docelowego rolki są zawsze układane jedna na drugą, koniecznie warstwami – może ich być maksymalnie 5. Należy podkreślić, że zakładanie takiego trawnika nie jest czynnością zbyt trudną i z powodzeniem możemy ją wykonać samodzielnie. Cały proces polega na rozwijaniu poszczególnych kawałków darni  jeden po drugim, dbając o to, aby każdy kolejny rządek był przesunięty co najmniej o połowę długości (niczym cegła w murze). Jeśli chodzi o profesjonalne zakładanie trawników Chodzież jest miastem, w którym funkcjonuje firma zajmująca się tym od kilkunastu lat. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 + 9 =