Nagła utrata widzenia? Co robić w sytuacjach zdrowotnych awarii?

Nagła utrata widzenia może spotkać każdego z nas i to w najmniej oczekiwanym momencie. Jest to zwykle bezbolesny stan mający wiele przyczyn, który po pewnym czasie mija. Warto wiedzieć, jak postępować w przypadku nagłej utraty widzenia oraz z czego może wynikać ten problem.

Nagła utrata widzenia – kiedy występuje?

Nagła utrata widzenia, jak sama nazwa wskazuje, może pojawić się w każdej chwili – podczas wykonywania pracy, zakupów czy nawet gotowania w domu. Czasowa ślepota może być związana z chorobą, silnymi emocjami, stresem czy urazem mechanicznym. Bywa, że pojawi się nawet bez dominującej przyczyny. Zaburzenia widzenia mogą być spowodowane chorobami przewlekłymi, zatorem czy nawet odwarstwieniem siatkówki.

Co możemy zrobić?

W przypadku nagłej ślepoty należy poprosić kogoś o wezwanie pomocy. Utrata widzenia jest niebezpieczna, szczególnie podczas jazdy samochodem, poruszania się po mieście czy aktywności fizycznej. Chory może udać się na SOR lub do kliniki okulistycznej, która ma akurat dyżur. Pogotowie okulistyczne Szczecin oferuje pomoc medyczną w przypadku nagłej utraty widzenia, kiedy konieczna jest szybka pomoc. Lekarz dobierze leczenie farmakologiczne na podstawie wywiadu, badania reakcji źrenic, zmierzenia ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Oprócz odpowiednich leków konieczny dla pacjenta będzie odpoczynek. Podczas wywiadu lekarz zadaje pytania o historię chorób, ostatnio wykonywane czynności czy o protezy zębowe elastyczne, które może posiadać pacjent. Dopiero po przeanalizowaniu objawów i wywiadu okulista może dobrać skuteczne leczenie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × jeden =