Najczęściej występujące choroby weneryczne

Według oficjalnych szacunków, każdego roku nawet 15 milionów mieszkańców naszego kontynentu zaraża się różnorodnymi chorobami wenerycznymi. Ich główną przyczyną jest częsta zmiana partnerów seksualnych, a także unikanie stosowania środków antykoncepcyjnych w postaci choćby prezerwatyw. Na szczęście istnieje wiele firm oferujących profesjonalne badania chorób wenerycznych u mężczyzn i kobiet. Gwarantują one szybkie wyniki oraz pełną anonimowość. 

Kiła, rzeżączka i inne niechciane schorzenia 

Zdecydowanie najczęściej nabywaną chorobą weneryczną jest kiła, powodowana przez bakterię występującą pod nazwą krętek blady. W tym przypadku zarażenie jest możliwe nie tylko poprzez tradycyjny stosunek płciowy, ale również pocałunek z osobą, u której zmiany chorobowe pojawiły się w gardle. Kluczowe objawy kiły  to powiększenie węzłów chłonnych, nieestetyczne zmiany skórne na członku lub w okolicy odbytu (u mężczyzn), a ponadto owrzodzenie szyjki macicy i warg sromowych (u kobiet).

Drugą chorobą tego typu jest rzeżączka, wywoływana przede wszystkim przez bakterie Gram-ujemne dwoinki. Do zakażenia nią dochodzi zazwyczaj poprzez kontakt płciowy (w tym analny i oralny), a także korzystanie z tych samych rzeczy co osoba chora (np. ręczników). Charakterystyczne symptomy to nieprzyjemne swędzenie w okolicy genitaliów, infekcje oraz ból w trakcie stosunku seksualnego. Pozostałe powszechnie choroby weneryczne to m.in. chlamydoza (skutkująca groźnymi powikłaniami), grzybica, wirusowe zapalenie wątroby typu B i AIDS. Jeśli chcemy szybko wykonać badanie stwierdzające występowanie którejś z tych chorób, możemy skorzystać z laboratorium diagnostycznego, którego oferta jest dostępna na https://euroimmundna.pl/.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 − dwa =