Jak często wymieniać akumulator?

Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa w ich aucie akumulator. Jest on bowiem tym elementem wyposażenia, bez którego nie byłby możliwy rozruch silnika ani komfortowe korzystanie z oświetlenia czy urządzeń elektronicznych. Omawiany sprzęt jest jednak tylko rodzajem baterii, dlatego z czasem jego właściwości maleją i może ulegać różnym awariom. I to niezależnie od tego, czy chodzi o akumulator do Matiza, BMW, Porsche czy samochodu innej marki. 

Utrata pojemności elektrycznej to częsty problem 

Akumulatory w większości charakteryzują się dosyć prostą budową, ale mimo to są narażone na wiele usterek technicznych, które wpływają na obniżenie jakości ich pracy, a nawet przydatności do eksploatacji. Z pewnością warto systematycznie kontrolować poziom naładowania i przechowywać urządzenie w suchym miejscu, bo w znacznym stopniu ogranicza to możliwość awarii. Wymiana akumulatora na nowy model jest natomiast konieczna zwłaszcza w sytuacji, gdy poziom elektrolitu spadnie poniżej 1,28 g/cm3, a napięcie spoczynkowe poniżej 10 V (przy sporym obciążeniu). Tego typu usterki uniemożliwiają bowiem dalsze użytkowanie sprzętu (rozruch silnika, funkcjonowanie elektroniki i świateł itp.). Dotyczy to oczywiście starszych modeli obsługowych.

Powszechnym problemem jest również utrata pojemności elektrycznej, wynikająca zazwyczaj z mechanicznego uszkodzenia lub po prostu naturalnego zużycia. W tym przypadku często nie jest możliwa skuteczna odbudowa baterii. Inne awarie pociągające za sobą konieczność zakupu nowego akumulatora to m.in. nadmierne zasiarczenie i poważne zwarcie, zagrażające naszemu bezpieczeństwu. Dodajmy, że zwiększoną wytrzymałością charakteryzują się modele marki Centra. Jeśli interesują nas akumulatory Centra w Poznaniu działa kilka sklepów i hurtowni motoryzacyjnych mających je w ofercie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście + cztery =