Typy ładowarek do telefonu

Czasy, w których każdy telefon miał zupełnie inną ładowarkę, na szczęście już dawno minęły. W dobrym sklepie gsm znajdziemy trzy najpopularniejsze rozwiązania, które różnią się od siebie rodzajem złącza. Ze względu na ten ostatni element, dzielimy je na: 

– micro USB typu B — to zdecydowanie najpopularniejsze złącze wykorzystywane do ładowania telefonów komórkowych. Jego charakterystyczny kształt wymaga odrobiny uwagi przy podłączaniu, gdyż możliwe jest to tylko jedną stroną

– USB ze złączem typu C — to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Dzięki takiej samej budowie z dwóch stron wyeliminowany został problem z odpowiednim podłączeniem kabla.

– lightning — tak samo jak typ C jest symetryczne i można je dowolnie podłączać. Kable te występują tylko w produktach marki Apple.

Sposób zasilania

Ładowarki możemy również podzielić ze względu na to, w jaki sposób pobierają i dostarczają energię. Tu również możemy wytypować trzy najczęściej spotykane rozwiązania.

Zasilanie sieciowa — to klasyczna konstrukcja, z jakiej korzystamy każdego dnia. Z jednej strony wtyczka sieciowa do kontaktu, zakończona dedykowaną końcówką do podpięcia urządzenia mobilnego.

Ładowarka samochodowa — podłączana do gniazda samochodowej zapalniczki. Coraz mniej popularna, gdyż w samochodach coraz częściej znajduje się wbudowany port USB.

Ładowanie bezprzewodowe — to najnowsze rozwiązanie, ale również najciekawsze. Wymaga podłączenia do gniazdka, a samo ładowanie telefonu odbywa się bez podpinania kabla. Wystarczy położyć telefon na specjalnej płytce.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Nowoczesne malowanie

  Kolorowanie to zajęcie, które cieszy dzieci od pokoleń. Niedawno stało się one popularne także wśród dorosłych. Wypełnianie barwami obrazów pozwala […]

 • Kto i jak przygotowuje transport medyczny?

  Pacjenci, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogą samodzielnie dotrzeć do placówki medycznej lub ze szpitala do domu, mogą […]

 • Częste urazy sportowców

  Sport jest nieodłączną częścią życia człowieka. Aktywność fizyczna jest z każdym kolejnym rokiem bardziej popularna – sporty amatorskie, wyczynowe i […]

 • Jak często wymieniać akumulator?

  Większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa w ich aucie akumulator. Jest on bowiem tym elementem wyposażenia, […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

1 × 2 =