Do czego przyda się tablet a do czego laptop

Tablet czy laptop? To pytanie zapewne zadaje sobie każda osoba, która planuje zakup sprzętu elektronicznego. Obydwa te produkty odkąd pojawiły się na rynku, zrewolucjonizowały branżę elektroniczną. Laptopy są dużo starsze – w Polsce pojawiły się około 2000 roku i od razu wzbudziły sensację wśród odbiorców.

Co ciekawe, na początku laptopy były bardzo drogie i było na nie stać tylko zamożnych biznesmenów. Stopniowo jednak ich cena stawała się coraz bardziej przystępna, a dziś są stałym elementem niemal każdego domu, czy biura.

Tablety – trochę inne, równie funkcjonalne

Nieco inaczej jest w przypadku tabletów. Pierwsze z nich na dobre pojawiły się w naszych domach około 2010 roku, czyli 10 lat po laptopach. Pierwsze tablety nie były jednak zbyt funkcjonalne, bo zawierały mało pamięci RAM i były raczej ciekawym gadżetem, niż realną pomocą w codziennych obowiązkach. Dzisiaj jest już jednak całkowicie inaczej.

Dobrze wybrany tablet potrafi równie wiele, a nawet więcej niż najlepszy laptop. Możemy oglądać na nim filmy – jest to bardzo wygodne, szczególnie w domu na kanapie, czy podczas podróży na przykład pociągiem. Taki tablet można łatwo włożyć do torby, lub schować w etui i używać wtedy, kiedy potrzebujemy.

Laptop z kolei znakomicie sprawdzi się w pracy. Umieszczony na biurku zapewnia równie wysoką funkcjonalność, co standardowy komputer, a jest przy tym wygodniejszy. Laptop czy wcale nie muszą być drogie, o ile zaopatrzymy się na przykład w laptopy używane dell, czy wybierzemy tablety lenovo poleasingowe.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa + piętnaście =