Zasady strzału w zwierzynę – co warto wiedzieć?

Podczas polowania myśliwi muszą przestrzegać pewnych zasad dotyczących tego, w jaki sposób można oddawać strzały do zwierzyny. Ma to na celu ochronić nie tylko uczestników, ale także sprawić, aby wszystko odbywało się w sposób humanitarny. Każda osoba biorąca udział w polowaniu musi poznać te zasady oraz bezwzględnie ich przestrzegać.

Jak polować w bezpieczny sposób?

Podczas polowania bezwzględnie należy przestrzegać zasady mówiącej o tym, że strzałów nie można oddawać jeśli znajdujemy się w odległości mniejszej niż 150 metrów od zabudowań, do zwierząt przy paśnikach, lizawkach oraz punktach dokarmiania. Nie wolno celować do zwierzyny, jeśli na linii strzału znajduje się inny myśliwy albo zwierzęta gospodarskie. Trzeba mieć na uwadze również to, że obowiązujące zasady uniemożliwiają oddawanie strzału w momencie, gdy zwierzę jest na wzniesieniu. Jeśli dysponuje bronią krótkolufową może oddać strzał z odległości wynoszącej 40 metrów. W sytuacji, gdy znajduje się on na ambonie odległość ta zwiększa się do 80 metrów. Posiadanie broni gwintowanej upoważnia do strzelania z nawet 100 metrów. Gdy wykorzystywane są dodatkowe optyczne przyrządy celownicze na polowaniu indywidualnym przepisy dopuszczają oddanie strzału z odległości 200 metrów. Akcesoria, które znacząco poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo są noktowizory. Umożliwiają one dobre widzenie w ciemności. Jeśli planujemy ich zakup powinniśmy zapoznać się z ofertą dostępną pod adresem https://taniepolowanie.pl/pl/c/Noktowizja/39

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 + 1 =