Ile kosztuje pellet drzewny do ogrzewania domu?

Pellet drzewny to obecnie zdecydowanie najciekawsza alternatywa dla węgla, gazu, a tym bardziej dla ekogroszku. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na posiadaniu wysoce ekologicznego ogrzewania, w naprawdę atrakcyjnej cenie. Stosunek tej ceny właśnie do ekologii, efektywności ogrzewania, a także komfortu eksploatacji, sprawia że pellet najzwyczajniej w świecie zaczyna się opłacać. Warto więc przyjrzeć się bliżej cenom samego pelletu, jak i kosztów związanych z ogrzewaniem domu za jego pomocą.

Jak wysoka jest cena pelletu?
Pellet jest stosowany przede wszystkim do ogrzewania domów jednorodzinnych. Kiedy pojawił się na rynku jego cena nie była zachęcająca, lecz wraz z rosnącym zainteresowaniem i popularnością, a także ekspansją polskich producentów na rynki europejskie, jego ceny zaczęły stopniowo maleć. I tak słabej jakości pellet workowany można nabyć już od 500 złotych za tonę. Jeżeli zaś chcemy zdecydować się na lepszy jakościowo pellet, to jego aktualne ceny kształtują się na poziomie od 800 do 1200 złotych za tonę. Należy jednak pamiętać o tym, że czasami oszczędność może być jedynie pozorna, gdyż inwestując w mało kaloryczny pellet, będziemy zmuszeni włożyć jego większą ilość do pieca. Pomijając jednak ten fakt, cena pelletu sprawia, że wykorzystywanie go do ogrzewania domów jest dużo bardziej opłacalne, niż np. ogrzewanie drożejącym nieustannie ekogroszkiem. Jedynym minusem pelletu są duże koszty związane z założeniem specjalnego pieca, który będzie przystosowany do jego spalania. Są to jednak koszty jednorazowe, które po jakimś czasie powinny się zwrócić.

Przykładową ofertę znajdziesz na stronie: https://www.sambudrol.pl/pellet/dolnoslaskie/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × 1 =