W jaki sposób zamontować moskitiery w swoim domu?

Moskitiery są świetnym sposobem na to, aby ochronić się przed owadami. Dzięki nim bez problemu można otworzyć okno, aby wywietrzyć pomieszczenie i nie martwić się o to, że wlecą do niego meszki, komary lub muchy. Na rynku dostępne są nowoczesne moskitiery wykonane z włókna szklanego, które nie tylko zapewniają dobrą ochronę, ale także świetnie prezentują się zamontowane w ramie okiennej.

Rodzaje moskitier

Pierwszym rozwiązaniem, jakie można zastosować jest zakup moskitiery w rolce, które można samodzielnie przyciąć na pożądany wymiar. Przykleja się ją do wewnętrznej ramy okna za pomocą taśmy dwustronnej lub specjalnych rzepów, dzięki którym w dowolnym momencie można ją odpiąć. Taki sposób montażu jest prosty, ale jego wadą jest przede wszystkim to, że jest nietrwały. Taśma klejąca szybko się zużywa, a rzepy mogą powodować, że okno stanie się nieszczelne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup moskitiery ramkowej. Siatka wykonana z włókna szklanego jest umieszczona w aluminiowej ramie, którą mocuje się za pomocą haczyków na zewnątrz okna. Tego rodzaju zabezpieczenia można znaleźć na stronie https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna. Są one zdecydowanie bardziej trwałe, a dzięki temu, że ramkę można zamówić w dowolnym kolorze, z łatwością uda się ją dopasować do wyglądu okien oraz elewacji budynku. Innym rodzajem są moskitiery rolowane. W ich przypadku na górze ramy montuje się kasetę z siatką oraz prowadnice z uszczelkami, które odpowiadają za to, aby prawidłowo się ona rozwijała oraz zwijała.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 + siedem =