Co stosować na siwe włosy?

Siwe włosy mogą być piękną rzeczą. Są oznaką mądrości i doświadczenia, ale mogą też być uciążliwe, jeśli jest ich za dużo lub za mało.

Siwe włosy mogą być spowodowane przez wiele czynników, w tym wiek, stres i zmiany hormonalne.  Siwe włosy są często spowodowane genetyką, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec siwiźnie zanim się pojawi.

Jeśli martwisz się o siwe włosy, wypróbuj poniższe kroki:

Jedz zdrową dietę, która zawiera dużo owoców i warzyw, pełne ziarna, chude białko i zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek i orzechy 

Dostarczy to organizmowi składników odżywczych, których potrzebuje, aby wspierać zdrowy wzrost włosów.

Codziennie dużo ćwicz  

Co najmniej 30 minut umiarkowanej aktywności przez większość dni w tygodniu – ponieważ ćwiczenia pomagają budować zapasy natlenionej krwi i składników odżywczych w mięśniach, co poprawia krążenie do skóry głowy. Pomaga to utrzymać zdrowe włosy, dzięki czemu nie siwieją one zbyt szybko.

Przyjmuj codziennie witaminy C i E jako część suplementu multiwitaminowego ze względu na ich właściwości antyoksydacyjne, które chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki wytwarzane podczas metabolizmu (a więc i starzenia się)

Badanie opublikowane w czasopiśmie „Nutrition Research” wykazało, że przyjmowanie tych witamin może zmniejszyć siwienie o 50 procent u osób z anemią z niedoboru żelaza (niedobór składników odżywczych).

Jeśli to nie pomoże, to wypróbuj preparat na siwe włosy, który powinien Ci pomóc.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć + osiem =