Rodzaje preparatów czyszczących stosowanych na co dzień – w pracy, jak i w domu

Środki czyszczące, których używasz w domu, będą prawdopodobnie inne niż te, których używasz w pracy. Wybór środków czyszczących będzie zależał od tego, co trzeba wyczyścić, gdzie trzeba to zrobić i kto będzie korzystał z danego obszaru po wyczyszczeniu. Oto kilka najczęstszych środków czyszczących używanych w obiektach komercyjnych:

Wybielacz

Wybielacz jest często używany jako środek dezynfekujący, ponieważ zabija zarazki poprzez rozbijanie ich ścian komórkowych. Wybielacz nie powinien być mieszany z amoniakiem lub chlorem, ponieważ w ten sposób powstaje toksyczny gaz zwany chloraminą. Wybielacz jest również żrący i może uszkodzić odzież, skórę i oczy.

Detergenty, mydła i środki odtłuszczające

Detergenty są używane do ogólnego czyszczenia; odtłuszczacze są używane do ciężkich prac czyszczących, takich jak usuwanie oleju z maszyn lub podłóg; mydła są używane do mydelniczek i umywalek w toaletach.

Środki dezynfekujące

Środki dezynfekujące zabijają zarazki na twardych powierzchniach, takich jak blaty i podłogi, jeśli są stosowane regularnie przez dłuższy czas – nie niszczą zarazków natychmiastowo, jak robi to wybielacz. Środki dezynfekujące muszą pozostać mokre do momentu ich spłukania, co oznacza, że najlepiej nadają się do porowatych materiałów, takich jak betonowe podłogi.

Osoby zainteresowane zakupem takich produktów, jak i innych z tej kategorii, mogą z powodzeniem skorzystać z asortymentu na stronie sklepu https://www.sklep.wekem.pl/pl/c/PREPARATY-CZYSZCZACE/110.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 − czternaście =