Niezbędne wyposażenie każdego przydomowego basenu – o czym musimy pamiętać?

Basen w ogrodzie to marzenie niejednego właściciela domu. Wykonanie takiej inwestycji wymaga czasu oraz sporych oszczędności, ale przyjemność z własnego akwenu można czerpać przez długie lata. Aby jednak basen był czysty i nie generował zbyt wysokich kosztów, związanych z częstą wymianą wody, należy regularnie o niego dbać. W celu utrzymania zbiornika w dobrym stanie, same środki chemiczne, jak np. chlor, nie wystarczą. Należy się również zaopatrzyć w odpowiednie urządzenia.

Jak pozbyć się osadów z dna basenu?

Odkryty, przydomowy akwen może gromadzić w sobie mnóstwo zanieczyszczeń. Należą do nich piasek, żwir, liście, trawa czy kosmetyki. W brudnej wodzie mogą rozwijać się niebezpieczne drobnoustroje, a na ścianach niecki mogą pojawiać się glony i osady. Warto wówczas wykorzystać specjalne odkurzacze, które znajdziemy chociażby na stronie https://zodiacpolska.pl/products/odkurzacz-do-basenu/. Wybór automatycznego sprzętu przekłada się na szybsze i efektywniejsze czyszczenie dna i ścian zbiornika. Piasek i żwir zalegające w basenie powinny zostać usunięte specjalną pompą. Zasysa ona wodę razem z zanieczyszczeniami, które odkładają się na filtrze. Korzystając natomiast ze skimmera, można cieszyć się automatyczną aplikacją środków chemicznych do akwenu. Wówczas woda zostaje pozbawiona szkodliwych substancji. Optymalizuje się jej pH, dzięki czemu na dnie czy ścianach nie osadzają się glony. Regularna pielęgnacja basenu pozwoli cieszyć się komfortową i bezpieczną kąpielą. Woda, która jest na bieżąco oczyszczana, nie musi być wymieniana, co przekłada się na większe oszczędności.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jedenaście − dziesięć =