Co najczęściej jest przyczyną alergii skórnych?

Czasami można zauważyć na skórze dziwne plamy, które pojawiają się nagle i równie szybko schodzą. Niektóre osoby zauważą nawet wysypkę, która pojawia się po zjedzeniu konkretnej rzeczy. Czy trzeba takimi zmianami się martwić? Niestety mogą one wskazywać na alergię skórną, a żeby ją leczyć, trzeba z unikać kontaktu z alergenem. Ale jak go rozpoznać, jeśli objawy występują okazjonalnie?

Alergia może mieć różne przyczyny

Wbrew pozorom alergie z objawami skórnymi są powszechne. Nie każda osoba jednak wie, że te czerwone plamy lub drobne krostki pojawiające się na plecach, to faktycznie uczulenie. Jeśli jednak zmiany pojawiają się często albo są bardzo nasilone i wręcz powodują ból oraz dyskomfort, należy szybko sprawdzić, jakie alergeny je wywołują. Można to zrobić choćby na stronie: http://www.dermatoestetica.pl/oferta/alergologia. Istnieje szereg testów, które może wykonać alergolog, aby wykryć, na co mamy uczulenie albo też odrzucić dany alergen. Co ciekawe alergie skórne są równie często wywoływane przez pokarmy, które zjadamy, jak i czynniki zewnętrzne. Wyrzut histaminy może wywoływać mleko krowie, jajko, pszenica czy ryba, ale równie dobrze podrażniać będzie składnik zapachowy w balsamie do ciała, a nawet proszek w którym pierzemy ubranie. Z tego powodu dobrze jest, wiedząc o tych objawach, wykonać konkretne testy. Po nich łatwo będzie wykluczyć z diety niektóre pokarmy, które źle wpływają na funkcjonowanie naszego ciała i substancje drażniące w kosmetykach, a nawet konkretne grupy produktów, które nam nie służą.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwadzieścia + jedenaście =