Co należy wiedzieć przed pierwszą wizytą u endokrynologa?

Endokrynologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się pracą gruczołów, hormonów oraz wydzielaniem wewnętrznym. Głównym przedmiotem jej zainteresowania jest funkcjonowanie takich narządów, jak tarczyca, nadnercza, jajniki czy przysadka mózgowa. W przypadku zaburzeń dotyczących tej sfery powinniśmy udać się do gabinetu endokrynologa. Jak wygląda przygotowanie do wizyty?

Objawy, które powinny nas skłonić do odwiedzenia endokrynologa

Zaburzenia pracy układu dokrewnego objawiają się przewlekłymi, niespecyficznymi dolegliwościami. Może to być senność, zmęczenie, wypadanie włosów i łamanie paznokci, kołatania serca, zaburzone odczuwanie zimna i ciepła, nieregularne miesiączki i problemy skórne. Uwagę powinno zwrócić również nadmierne chudnięcie lub tycie. Nawet jeśli morfologia krwi i inne badania dają prawidłowe wyniki, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wina leży po stronie hormonów.

Przygotowanie do wizyty w gabinecie endokrynologicznym

Pamiętajmy, aby umawiając się na wizytę, wybrać gabinet oferujący holistyczne podejście do pacjenta, pełen pakiet badań i profesjonalną opiekę . Przed spotkaniem ze specjalistą przygotujmy listę objawów, a także wyniki dotychczasowych badań i konsultacji. Warto mieć ze sobą aktualny wynik badania krwi. Lekarz zbada nas przy użyciu stetoskopu, zmierzy ciśnienie krwi i puls oraz wykona badanie palpacyjne tarczycy. W razie potrzeby zrobi również USG szyi, które nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Następnie zaś postawi diagnozę i zaordynuje leczenie, ewentualnie skieruje nas na badania dodatkowe. Więcej informacji można znaleźć na https://imedica.com.pl/endokrynologia/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × 5 =