Oprawki – w jaki sposób je dobrać do naszego kształtu twarzy?

Wybór odpowiednich oprawek wydaje się z pozoru łatwy. Jednak w praktyce wygląda to trochę inaczej. Oprawki powinny zostać dobrze dopasowane do naszej twarzy. Jak dokonać prawidłowego wyboru?

Kształt twarzy a kształt okularów 

Oprawki, które wybieramy powinny nie tylko podkreślać nasz styl, ale także pasować do kształtu twarzy. Na początku należy ustalić jaki mamy kształt twarzy. Wyróżniamy:

-okrągła – do tej twarzy będą pasować oprawki, które wyszczuplą jej rysy. Dobrym wyborem przy tym kształcie są oprawki kwadratowe lub klasyczne prostokątne. Przy takiej twarzy można również wybrać oprawki pogrubione, które mogą być zarazem bardziej wytrzymałe. 

-podłużna – najlepiej wygląda w okularach, które optycznie skracają buzie. Najlepsze do tego typu twarzy będą oprawki o kocim kształcie oraz owalne i prostokątne, ale jedynie szerokie! Posiadając taki kształt należy unikać małych oprawek, które wyglądają na podłużnej twarzy nienaturalnie. 

– kwadratowa – najlepiej sprawdzą się oprawki, które wysmuklają i łagodzą rysy twarzy. Typami dla buzi kwadratowej są oprawki owalne, okrągłe, pilotki i takie o kocim kształcie. Te osoby natomiast powinny unikać okularów o geometrycznych kształtach. 

-trójkątna – charakteryzuje się szerokim i wysokim czołem. Dlatego idealnie sprawdzą się oprawki okrągłe, lekko zaokrąglone lub w kształcie motyla. Przy tym kształcie twarzy należy unikać okularów masywnych i prostych. 

Najłatwiej w wyborze oprawek mają osoby o twarzy owalnej. Do takiego kształtu twarzy pasują praktycznie każde okulary. Jednak jeśli nie znamy swojego kształtu twarzy oraz nie wiemy w jaki oprawkach byśmy dobrze wyglądali warto udać się do sklepu optycznego, gdzie pomocy udzielą nam specjaliści. Ciekawy wybór produktów znajdziemy na tej stronie internetowej https://blochoptyk.pl/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × trzy =