Z jakiego metalu wybrać obrączki?

Wybór obrączek to jeden z ważnych etapów podczas przygotowań do ślubu. Obrączki powinny być nie tylko estetyczne i wygodne, ale również wykonane z trwałego materiału, który nienaruszony posłuży przez wiele lat. Nie warto na nich oszczędzać, bo zazwyczaj nosimy je palcu, narażając na działanie różnych czynników. Z jakich metali mogą być stworzone?

Czy warto zdecydować się na tradycyjne, złote obrączki?

Najbardziej klasyczną opcją są piękne, połyskujące obrączki wykonane ze złota. To materiał niezwykle trwały, a także praktyczny – biżuterię z niego stworzoną można łatwo zmniejszać i powiększać, dostosowując do wielkości i grubości palca. Warto jednak wybrać próbę 585, którą cechuje największa wytrzymałość i mała podatność na odkształcenia. Złoto występuje nie tylko w tradycyjnym kolorze żółtym, ale też białym i czerwonym bądź różowym – gwarantują one nutkę oryginalności. 

Srebro, tytan, a może platyna? Alternatywny wybór

Obrączki srebrne są dużo tańsze niż ich złote odpowiedniki. Są one jednak także mniej trwałe, choć ich wytrzymałość może poprawić zabieg rodowania. Zanim dokonamy wyboru, warto sięgnąć po profesjonalny poradnik dotyczący wytwarzania, noszenia i rodzajów obrączek, który znajduje się na https://ejubi.pl/poradnik-obraczki. Jeśli chcemy postawić na trwałość i przystępną cenę, korzystnym rozwiązaniem będą obrączki tytanowe. To także dobry wybór dla osób uczulonych na srebro i złoto.

Z kolei platyna jest materiałem najbardziej szlachetnym i luksusowym, a przez to najdroższym. Kolorem przypomina biżuterię srebrną. Możemy też zdecydować się na przyozdobienie obrączek kamieniami, takimi jak rubin, brylant, diament, cyrkonia czy szafir. Ważny jest również profesjonalnie, estetycznie wykonany grawerunek.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × dwa =