Co trzeba zrobić, aby rozwiązać prawnie małżeństwo?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód jest postępowaniem prawnym, które kończy małżeństwo. Kiedy rozwód jest ostateczny, małżeństwo jest zakończone i byli małżonkowie nie są już ze sobą związani. W tym momencie mogą oni ponownie zawrzeć związek małżeński.

Dlaczego się rozwodzą?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie składają wniosek o rozwód. Niektórzy ludzie chcą zakończyć swoje małżeństwo, ponieważ są w nim nieszczęśliwi. Inni ludzie chcą zakończyć swoje małżeństwo, ponieważ znaleźli kogoś innego, kogo chcą poślubić. A jeszcze inni są zaangażowani w romans i chcą się wydostać ze swojego małżeństwa, zanim ktokolwiek się o tym dowie.

Niezależnie od przyczyny chęci uzyskania rozwodu, proces zakończenia jednego z nich może być skomplikowany i emocjonalnie trudny dla osób zaangażowanych. Istnieje wiele kroków związanych z uzyskaniem rozwodu i jest wiele rzeczy, które trzeba rozważyć, zanim to zrobisz.

Po podjęciu decyzji o jurysdykcji rozwodowej (sąd stanowy), istnieją dwa sposoby uzyskania dekretu rozwodowego:

Rozwód za obopólną zgodą

W tym rodzaju rozwodu obie strony zgadzają się co do wszystkich aspektów ich separacji – ustaleń dotyczących opieki nad nieletnimi dziećmi, podziału majątku i płatności alimentów – i składają wspólnie wniosek o rozwód. Jest to często nazywane rozwodem bezspornym, ponieważ nie ma sporów między małżonkami o nic związanego z ich małżeństwem lub jego rozwiązaniem.

Rozwody oparte na winie

Obejmują one rozwody sporne (gdy jedna strona chce się rozstać z małżeństwem, a druga nie) oraz rozwody domyślne (gdy jeden z małżonków po prostu odmawia odpowiedzi w sądzie).

Jeśli potrzebujesz adwokata w takiej sprawie to koniecznie zobacz: https://www.kalicinski-kancelaria.com/rozwod/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jakich imprezach okolicznościowych nie może zabraknąć oprawy muzycznej?
Na jakich imprezach okolicznościowych nie może zabraknąć oprawy muzycznej?
Kiedy myślimy o muzyce na żywo często jako pierwsze przychodzi nam do głowy ślub i wesele. To oczywiste, że w […]
Wszystko, co trzeba wiedzieć o tokarkach
Wszystko, co trzeba wiedzieć o tokarkach
Tokarka to popularne urządzenie przemysłowe służące do obrabiania elementów metalowych, drewnianych lub z tworzyw sztucznych. Działa na takiej zasadzie, że […]
Jak przygotować się na nadchodzącą zimę?
Jak przygotować się na nadchodzącą zimę?
Zima to sezon na jeżdżenie na snowboardzie. Choć oczywiście istnieją miejsca, w których można jeździć przez cały rok, to jednak […]