Co trzeba zrobić, aby rozwiązać prawnie małżeństwo?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód jest postępowaniem prawnym, które kończy małżeństwo. Kiedy rozwód jest ostateczny, małżeństwo jest zakończone i byli małżonkowie nie są już ze sobą związani. W tym momencie mogą oni ponownie zawrzeć związek małżeński.

Dlaczego się rozwodzą?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie składają wniosek o rozwód. Niektórzy ludzie chcą zakończyć swoje małżeństwo, ponieważ są w nim nieszczęśliwi. Inni ludzie chcą zakończyć swoje małżeństwo, ponieważ znaleźli kogoś innego, kogo chcą poślubić. A jeszcze inni są zaangażowani w romans i chcą się wydostać ze swojego małżeństwa, zanim ktokolwiek się o tym dowie.

Niezależnie od przyczyny chęci uzyskania rozwodu, proces zakończenia jednego z nich może być skomplikowany i emocjonalnie trudny dla osób zaangażowanych. Istnieje wiele kroków związanych z uzyskaniem rozwodu i jest wiele rzeczy, które trzeba rozważyć, zanim to zrobisz.

Po podjęciu decyzji o jurysdykcji rozwodowej (sąd stanowy), istnieją dwa sposoby uzyskania dekretu rozwodowego:

Rozwód za obopólną zgodą

W tym rodzaju rozwodu obie strony zgadzają się co do wszystkich aspektów ich separacji – ustaleń dotyczących opieki nad nieletnimi dziećmi, podziału majątku i płatności alimentów – i składają wspólnie wniosek o rozwód. Jest to często nazywane rozwodem bezspornym, ponieważ nie ma sporów między małżonkami o nic związanego z ich małżeństwem lub jego rozwiązaniem.

Rozwody oparte na winie

Obejmują one rozwody sporne (gdy jedna strona chce się rozstać z małżeństwem, a druga nie) oraz rozwody domyślne (gdy jeden z małżonków po prostu odmawia odpowiedzi w sądzie).

Jeśli potrzebujesz adwokata w takiej sprawie to koniecznie zobacz: https://www.kalicinski-kancelaria.com/rozwod/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy opłaca się montować pompę ciepła?
Czy opłaca się montować pompę ciepła?
Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie w swoim domu pompy ciepła. Urządzenie to jest bowiem znakomitą alternatywą zarówno dla […]
Do czego służą kołki walcowe?
Do czego służą kołki walcowe?
W budownictwie i wielu dziedzinach przemysłu stosuje się powszechnie połączenia kołkowe – przede wszystkim w procesie budowy rozmaitych maszyn, mebli […]
Spośród jakich typów butów dla mężczyzn wybrać coś dla siebie?
Spośród jakich typów butów dla mężczyzn wybrać coś dla siebie?
Większość panów nie przywiązuje aż tak dużej uwagi, jak kobiety do swojego wyglądu. Wielu uważa, że wystarczy im jedna para […]