W czym biegać?

Wielu osobom wydaje się, iż nie da się ćwiczyć w niektórych warunkach pogodowych. Jednak obecnie mamy do dyspozycji takie ubrania, iż można trenować cały rok i to nawet w śniegu po pas. Co powinien posiadać sportowiec w swojej szafie?

Lato

Ubrania męskie do biegania można dobrać na cały rok. Gdy jest gorąco najlepiej zaopatrzyć się w specjalną odzież techniczną, która oddycha. Podstawa to spodenki oraz koszulki. Przyda się też wtedy coś do otarcia potu jak frotka na rękę. Oczywiście nie można zapomnieć o ochronie przed słońcem. Konieczna jest tutaj czapka w jasnym kolorze.

Wiosna i jesień

Wiosną i jesienią bieganie jest dla większości sportowców najprzyjemniejsze. Nie jest ani za zimno, ani też za ciepło. Można wygodnie ćwiczyć w spodniach lub legginsach do biegania. Na techniczną koszulkę warto nałożyć coś z dłuższym rękawem. Najlepiej, aby to także był oddychający materiał. Może być bardzo nieprzyjemnie, jeśli ubierzemy więcej warstw odzieży nieoddychającej. Męska bielizna sportowa poprawi nasza komfort podczas treningów. Jeśli będzie zimniej można ubrać kurtkę jesienną (sportową).

Zima

Ten okres dla wielu początkujących biegaczy jest czasem, gdy nie wyobrażają sobie oni treningu na dworze. Jednak jeśli ubierzemy legginsy zimowe a na to spodnie lub spodenki, koszulkę, dłuższy rękaw i kurtkę sportową – wtedy będzie nam wystarczająco ciepło, aby pobiegać. Potrzebna będzie też ciepła czapka i rękawiczki, szalik albo buff. Pamiętajmy, aby wychodząc na trening, było nam odrobinę zimno. Rozgrzejemy się podczas biegania.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

7 + 14 =