Bursztyn i jego zdrowotne właściwości

Bursztyn to kopalna, całkowicie skamieniała żywica, która pochodzi z drzew iglastych rosnących w epoce trzeciorzędu (około 50 milionów lat temu). Występuje w formie żółtych lub brunatnych bryłek, a jego liczne właściwości prozdrowotne już bardzo dawno temu doceniła medycyna naturalna. Nie dziwi zatem fakt, że obecnie nadal niezwykle popularne są choćby kosmetyki, nalewki czy bransoletki z bursztynem w roli głównej. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie konkretnie dolegliwości leczy omawiany kamień. 

Zaufajmy naszym przodkom 

Bursztyn zawiera w sobie mnóstwo wartościowych mikroelementów, takich jak m.in. krzem, magnez, kwasy żywiczne, wapń, potas czy żelazo. Noszenie go na skórze w formie biżuterii niweluje negatywny wpływ bakterii na organizm, przyspiesza gojenie się ran, obniża nadmierne ciśnienie krwi, zwalcza stres, koi objawy astmy i innych schorzeń układu oddechowego, a także pobudza ciało do walki z tarczycą. Z kolei wkładki do butów z dodatkiem bursztynu w znacznym stopniu ograniczają bóle reumatyczne, natomiast kosmetyki skutecznie nawilżają skórę, wygładzają zmarszczki oraz wykazują działanie antyoksydacyjne (brak nieestetycznych wyprysków). Największym powodzeniem cieszy się jednak bursztynowa nalewka, ponieważ jest to wprost rewelacyjny środek przeciwzapalny. Wystarczy dodać kilkanaście kropli do herbaty bądź naparu ziołowego, aby zbić silną gorączkę, zminimalizować nieprzyjemne symptomy grypy, pozbyć się uciążliwego kataru czy uśmierzyć bóle miesiączkowe. Nalewka pomoże też z pewnością przy problemach ze szwankującą tarczycą, kołataniem serca, nerwobólami i chronicznym przemęczeniem. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

11 − siedem =