Wszystko, co warto wiedzieć o OC

Ubezpieczenie OC tyczy się każdego pojazdu silnikowego i jest ono dla niego obowiązkowe. Niezależnie więc czy jeździmy autem osobowym, motocyklem, posiadamy ciężarówkę bądź autobus – polisa dla każdego z nich musi być wykupiona, opłacona i aktualna. Dzięki powyższemu, w razie doprowadzenia do jakichkolwiek szkód materialnych bądź na osobach, towarzystwo ubezpieczeniowe przejmie na siebie kwestię odpowiedzialności cywilnej (stąd właśnie nazwa OC). Ceny polis wahają się bardzo mocno zależnie od konkretnych warunków. Mogą też obejmować dodatkowe obszary, takie jak chociażby holowanie po awarii.

Skąd różnice w cenie?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że ubezpieczając konkretny pojazd różne osoby zapłacą różne wysokości składki. Towarzystwa biorą bowiem pod uwagę mnóstwo różnych aspektów. Przede wszystkim jest to wiek, doświadczenie za kółkiem, ilość wykupionych polis w poprzednich latach. Główną zmienną jest jednak historia bezszkodowej jazdy. Jeżeli przez wiele lat płaciliśmy OC i nie doprowadziliśmy do żadnej szkody, składka będzie znacznie niższa. Warto więc być bezpiecznym, ostrożnym i sumiennym kierowcą.

Co może nam się przydać?

Kupując OC często mamy możliwość otrzymać w pakiecie także Autocasco (AC), NNW oraz Assistance. Te dodatki pozwalają na naprawę pojazdu na koszt ubezpieczyciela nawet w sytuacji, gdy my byliśmy winni, dostarczą dodatkowych środków na leczenie i rehabilitację po wypadku, czy też pozwoli na bezpłatne holowanie po kolizji lub awarii. Ponieważ różnice cenowe nie są aż tak duże, warto zastanowić się nad tym, jakie dodatkowe opcje dobierzemy do OC Motocykl jest pojazdem podatnym na większe uszkodzenia, więc zwłaszcza gdy jesteśmy niedoświadczonym kierowcą takiej maszyny, lepiej wybrać dodatkową ochronę.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

cztery × jeden =