Akumulator samochodowy – jakie funkcje spełnia?

Akumulator samochodowy to ładowalne główne źródło energii dla Twojego samochodu. Silnik Twojego samochodu działa na prąd, a akumulator go dostarcza. Akumulator dostarcza również energię do innych komponentów elektrycznych w Twoim samochodzie, w tym świateł, radia, klimatyzacji i komputerów.

Poniżej przedstawiono niektóre z funkcji, jakie spełnia akumulator samochodowy:

Uruchamianie silnika 

Kiedy uruchamiasz swój silnik, rozrusznik obraca się i angażuje koło zamachowe. Rozpoczyna to obroty tłoków w silniku w celu wytworzenia energii. Energia wytwarzana przez te tłoki jest następnie przenoszona na wał korbowy, który porusza zamocowane na nim tłoczyska w górę i w dół ruchem posuwisto-zwrotnym. W pokrywie głowicy cylindra znajduje się cewka zapłonowa, która dostarcza prąd o wysokim napięciu do świec zapłonowych w górnym martwym punkcie (TDC) każdego suwu spalania w jednej komorze spalania, tworząc iskrę, która zapala mieszankę paliwowo-powietrzną, wytwarzając moc silnika spalinowego.

Dostarczanie energii elektrycznej do różnych komponentów

Systemy elektryczne Twojego samochodu potrzebują energii elektrycznej generowanej przez akumulator, aby działać sprawnie i wydajnie. Są to między innymi światła, system klimatyzacji, radio i wskaźniki.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu do swojego pojazdu, to koniecznie sprawdź stronę: https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-samochodowe-c-12.html.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewięć + 20 =